Відбувся районний фестиваль "На крилах надій"

 

11 червня 2015 року у святково прикрашеному фойє Кельменецького районного будинку народної творчості та дозвілля відбувся фестиваль народної творчості «На крилах надій» для людей з обмеженими фізичними можливостями.

На святі були присутні перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Урсуляк, голова обласної організації «Союз організацій інвалідів України» Микола Рожко, завідуюча та методист кабінету методики удосконалення клубної діяльності учбово–методичного центру культури Буковини Нелла Труфін та Ніна Василашко,   начальник відділу культури райдержадміністрації Наталя Чепурняк,начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Ліна Руснак, а також голова районної організації інвалідів Антоніна Адащук.

Всі, хто завітав на фестиваль талантів, мав змогу переглянути виставку робіт народних майстрів Кельменеччини: вишиті рушники, подушки, ікони, скатертини та серветки, вироби із бісеру, цукерок, в’язані теплі речі, яскраві картини тощо.   Їх представили Людмила Вакарчук, Антоніна Адащук, Ніна Моргуляк, Марія Ткач з Кельменців, Марія Гебрин з Іванівців, Альона Якимчук із Зеленої.

У своєму вітальному слові перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Урсуляк наголосив, що на Кельменеччині проведення фестивалю народної творчості «На крилах надій» уже стало доброю традицією. Він підкреслив, що такі зустрічі дарують радість спілкування, тут кожен з учасників може продемонструвати свої досягнення, розкрити свій талант, а також обмінятися досвідом.

У теплій, затишній атмосфері на імпровізованій сцені учасники фестивалю демонстрували свої таланти у театрально-розмовному, пісенному, хореографічному жанрах, а також в декоративно-ужитковому мистецтві.

Справжньою підтримкою для виступаючих учасників були щирі слова, від душі мовлені ведучою свята Людмилою Мельник.

У концертній програмі взяли участь Катерина Василевська, яка прочитала твір Степана Руданського «Повій вітре на Вкраїну», Ніна Моргуляк, яка заспівала пісню «Стежина», Веніамін Андрущак, Наталя Шевчук з піснею «Чорнобривці». Запальним циганським танцем порадувала Анна Мікірін. Зворушливим був виступ сімейного дуету із Кельменців Віолети та Івана Бинди. Не стихали оплески глядачів творчому тандему доньки та мами Фіалки і Олени Якимчук, які виконали пісню «Україна – це ми».

Романс виконала Марія Герман з Кельменців. Надзвичайно талановита Наталка Стасюк не тільки читала свої власні вірші, але й чудово заспівала українську народну пісню «Зійшов місяць за горою». Для неї приємним сюрпризом став подарунок від працівників культури - посібник для навчання гри на акордеоні. А Марія Ткач, яка родом зі Львівщини, по особливому виконала пісню «Гиля, гиля, сірі гуси».

Гості фестивалю - фольклорний колектив «Оберіг», ансамбль народної пісні «Родина» районного будинку народної творчості та дозвілля, народний вокальний ансамбль «Журавка», Тетяна і Лідія Герасимчук, Алла Коржос, Вадим Базь, дует Богдана Дерев’янка і Дениса Суружія - дарували всім учасникам музичні вітання.

На завершення свята талантів зі словами подяки організаторам та найкращими побажаннями виступили Микола Рожко і Ліна Руснак, яка вручила кожному учаснику матеріальну допомогу з районної скарбнички «Милосердя». А Нелла Труфін назва імена тих учасників, які представлятимуть Кельменеччину на обласному фестивалі «На крилах надій», що відбудеться 5 липня в Чернівцях: в номінації «Декоративне мистецтво – Марія Гебрин та Ніна Моргуляк, літературному – Наталя Стасюк, а вокальний жанр представлятиме Олена та Фіалка Якимчук.

Фестиваль цілком виконав свою мету щодо залучення людей з обмеженими фізичними можливостями до творчості, до участі в культурно-мистецькому житті району, а, головне, - дав можливість відпочити не тільки фізично, але й морально.