ЗАСІДАННЯ КЛУБІВ ЗА ІНТЕРЕСАМИ НА КЕЛЬМЕНЕЧЧИНІ

Напередодні одного з найвеличніших християнських свят - Святої Трійці у Кельменецькому районному будинку народної творчості та дозвілля відбулося засідання клубів за інтересами «Кому за…» та «Жіноча доля». Захід було приурочено святкуванню П’ятидесятниці, або Зеленим святам. На імпровізованому сільському подвір’ї, встеленому зеленню, ведуча Наталя Білобрицька ознайомила присутніх з легендою, яка розповідає чому саме ці свята мають такі назви.

трійя

Зелені свята – давнє народне дохристиянське свято, яке символізує остаточний прихід літа. Це завершення весняного і початок літнього календарного циклу. В основі Зелених свят - культ рослинності та магія заклинання майбутнього урожаю. З прийняттям християнства Зелені свята почали називатися ще й Трійцею, яка відзначається на 50-й день після Великодня й співпадає із Зеленою неділею. Упродовж багатьох століть традиційно залишалася давня народна ритуально-обрядова складова Зелених свят. Найдавніший обряд, який зберігся з прадавніх часів, - прикрашання оселі гілками дерев, квітами. Це нині символізує живу, відновлюючу силу Святого Духа, пробудження природи та оновлення душі людини. Традиційними під час цих свят були співи, плетіння вінків, хороводи і танці, що тривали аж до самого ранку.

Тож пригадати ці звичаї й традиції вирішили учениці Кельменецького ліцею, виконавши обрядовий танець «Водіння куста». А працівники культури виконали уривок з обряду клечання. Ансамбль народної пісні «Родина» Кельменецького районного будинку народної творчості та дозвілля виконав пісні «Чи ви чули про наше село?», «Соловейко» та на завершення - про кельменецькі голубці. Композитор-аматор Володимир Крупка пригадав, як у його родині святкували Трійцю, а згадуючи свою матір, виконав власну пісню «Не стало мами». Зустріч продовжилася ліричними піснями у виконанні Алли Коржос та Світлани Щасливої. Далі на сцену було запрошено фольклорний колектив «Оберіг» Кельменецького РБНТД. Учасники колективу потішили присутніх піснями «Терен-мати», «Вийшов місяць» та «Кувала зозуленька».

трійця

Цікавими були розповіді Василя Кривого, Наталії Регульської та Раїси Присакар про традиції святкування Зеленої неділі. Хвилиною мовчання присутні вшанували героїв-земляків, які загинули на Сході України.

Святкування П’ятидесятниці, як і кожного іншого великого свята, не обходилося без святкового столу. Так і цього разу засідання клубів за інтересами завершилося смачними частуваннями голубцями, варениками та пампушками.