Кельменеччина відзначила День пам’яті та примирення

Цього року Україна розпочала нову європейську традицію відзначення Дня Перемоги. Президент України Петро Порошенко підписав Указ, згідно з яким у нашій країні це свято відзначатиметься з 2015 року двічі: 8 травня – як день пам'яті і примирення, день, коли всі українці вшановують своїх загиблих героїв, та 9 травня – як День Перемоги над нацизмом в Європі, день, коли всі українці вшановують ветеранів. І саме ці дві дати, за словами глави держави, мають об'єднати нашу країну, зробивши її сильнішою у боротьбі із зовнішнім агресором.

У рамках відзначення в Кельменецькому районі Дня пам’яті та примирення відбулася низка заходів - урочиста хода центральними вулицями райцентру, урочиста лінійка у Кельменецькому професійному ліцеї біля меморіальної дошки загиблим учасникам АТО, покладання квітів до меморіальної дошки, урочисті збори і літературно-музична композиція «Вклонімося доземно всім солдатам» у Кельменецькому районному будинку народної творчості та дозвілля, зустріч керівництва району з учасниками антитерористичної операції.

Понад 30 учасників АТО зібралися 8 травня вшанувати своїх побратимів та покласти квіти до меморіальної дошки загиблим героям. У супроводі духового оркестру від Центральної площі райцентру колона за участю голови райдержадміністрації Віталія Швеця, заступника голови районної ради Анатолія Горобця, селищного голови Валентина Твердохліба, волонтера Юрія Цуркана, голови районної організації ветеранів України Василя Флоряка, учнів загальноосвітнього ліцею рушила до Кельменецького професійного ліцею.

Звертаючись до сучасних захисників України, підростаючого покоління, керівник виконавчої влади району відзначив мужність та героїзм загиблих синів Кельменеччини, які полягли у сучасній війні за незалежність і територіальну цілісність. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять колишніх випускників профліцею Ігоря Філіпчука з Нагорян, Олександра Паламаря з Кельменців та Олександра Гарбуза із Путриного. До меморіальної дошки лягли квіти від вдячних кельменчан.

Зі словами щирої подяки виступив заступник голови районної організації Дмитро Дмитрюк. який подарував ліцеїстам український прапор із зони АТО з підписами побратимів. Серця переповнилися емоціями, коли на знак миру та щасливого майбутнього нашої України в небо було випущено білих голубів.

У Кельменецькому районному будинку народної творчості та дозвілля відбулися урочисті збори та літературно-музична композиція «Вклонімося доземно всім солдатам». В залі зібралися ветерани Другої світової війни та учасиники АТО, чимала кількість жителів райцентру, трудові колективи та громадськість.

Свято продовжилося пісенними й танцювальними номерами у виконанні аматорів Кельменеччини. Присутнім особливо запам’ятався виступ вихованців Кельменецького ліцею та Наталі Білобрицької. Віршовані рядки у їхньому виконанні пронизали душу кожного присутнього в залі.