Сьогодні, коли в Україні продовжується підла й підступна війна, та окупанти намагаються захопити нашу Батьківщину, громадянам не залишається нічого, як боротися за свою країну і відстоювати власну честь та гідність.
Працівники культури Кельменеччини добре розуміють, як вони можуть допомогти своїй державі. Власними діями та вчинками, своєю натхненою роботою вони прищеплюють почуття патріотизму молодому поколінню, навчають дітей бути гідними громадянами України. Наочним прикладом усвідомлення ролі працівника культури у сучасному державотворенні став районний семінар клубних працівників на тему: «Виховання у закладах культури національної свідомості та формування громадянина, як патріота України», який відбувся 28 квітня у селі Іванівці Кельменецького району.
Відкриваючи районний семінар, до присутніх звернулася начальник відділу культури Кельменецької райдержадміністрації Наталія Чепурняк, яка зазначила, що патріотичне виховання є надважливим напрямом роботи у сфері культури і, не зважаючи на різні політичні погляди, історичні періоди, ми маємо завжди залишатися гідними громадянами своєї держави. «Так сталося, що через 70 років ми знову захищаємося від ворога. Звісно, це не наша війна, але наш обов’язок боронити рідну землю, захищати свою Батьківщину і бути частиною тих подій, що зараз відбуваються на Сході», - зазначила пані Наталя.
Працівники Івановецького будинку народної творчості та дозвілля спільно з вчителями та учнями місцевої загальноосвітньої школи підготували чудову програму та літературно-музичну композицію, присвячену воїнам-захисникам під промовистою назвою «В полум’ї війни знову моя згорьована земля». Присутнім на заході продемонстрували й документальний фільм про рідне село Іванівці. Клубні працівники також отримали методичні рекомендації щодо форм роботи з національно-патріотичного виховання.
У рамках проведення семінару найбільше оплесків отримало патріотичне ток-щоу «Хоробрі серця», присвячене мешканцям Іванівців. Ці представники мирних професій в силу обставин стали справжніми героями, захищаючи українські кордони, відбиваючи атаки ворога, рятуючи полонених. На сцену по черзі були запрошені учасники антитерористичної операції, сучасні захисники Батьківщини, які пішли на війну заради гідного майбутнього нашої країни.
До глибини душі були схвильовані глядачі в залі, стоячи та оплесками зустрічаючи бійців АТО та членів їхніх сімей,- Андрія Семенюка, Анатолія Маріуцу з дружиною та синочком, який не шукаючи легких шляхів, пішов виконувати свій обов’язок перед Батьківщиною та служив у 51-й механізованій бригаді радіотелефоністом, перебував під Волновахою, Миколу Корогоду з дружиною, який у складі 80-ї аеродесантної бригади ніс службу на 31 блок-посту поблизу м.Щастя. Він під гітару виконав пісню про рушник. А тим часом на сцену продовжували виходити герої нашого часу - прикордонник Микола Повержук, який два важких місяці ніс службу у Червонопартизанську у складі 7-ої мотоманевреної групи, Олександр Бугай, який і зараз продовжує нести прикордонну службу в тилу, а був два місяці в АТО на міжнародному пункті пропуску «Успенка» у складі 3-ої мотоманевреної групи, Роман Чепурняк, старший слідчий, який був направлений у Донецьку область у складі слідчо-оперативної групи МВС по виявленню та притягненню до кримінальної відповідальності представників незаконних збройних формувань, Артур Кондрюк, який служив у Криму за контрактом і не продався за гроші та привілеї, залишився вірним Україні. Він служив під Маріуполем, а зараз тренує на полігоні хлопців до відправки в зону АТО. На сцену також було запрошено Сергія Корнійця, який добровольцем пішов у зону АТО і був там важко поранений. Пан Сергій зачарував усіх присутніх майстерною грою на сопілці.
Справжніми оберегами наших солдатів є дитячі листи, які підтримують їх у скрутну хвилину, надихають та підіймають бойовий дух. Один з таких листів було зачитано зі сцени самими дітьми.
Наприкінці заходу відбувся майстер-клас з плетіння маскувального костюму «кікімора». Таку добру справу роблять прості жителі Іванівців, збираючись вечорами після буденних справ та роблячи відповідний внесок у загальну справу оборони України.