«Ми долю вибрали собі самі»

 

Жінка – це турбота і ніжність, надія і любов, вірність і терпіння… Жінка – це мати, дружина, сестра, донька… Але найголовніше для жінки – бути берегинею роду, домашнього вогнища та затишку. Від народження й до смерті жінка несе відповідальність за тих, хто поруч, піклується, оберігає, переживає. Жіноча доля буває нелегка і така різна…

«Ми долю вибрали собі самі»,- саме під такою назвою у Кельменецькому районному будинку народної творчості та дозвілля відбулося засідання двох клубів за інтересами «Жіноча доля» та «Кому за…». Кельменчани радо приходять на ці засідання відпочити душею, поринути у світ поезії та пісні, поспілкуватися з друзями та однодумцями. Невимушену теплу атмосферу щирості та відкритості створила ведуча Наталя Білобрицька. Про історію жіночого клубу, який існує вже понад 20 років,  напрями його діяльності та цікаві форми роботи розповіла присутнім його керівник Надія Тудан. У той день в клуб «Жіноча доля»  вступили нові члени – учасники аматорського вокального ансамблю народної пісні «Родина» Кельменецького РБНТД.

Ведуча по черзі запрошувала гостей поспілкуватися в імпровізованому «кельменецькому дворику». Упродовж всього засідання присутні ділилися спогадами про те, як доля пов’язала їхнє власне життя з Кельменецьким краєм. Свої надзвичайно цікаві життєві історії повідали Зіна Новицька, сімейний дует у складі Тетяни та Михайла Дворських, Наталя Регульська. Своєрідним відкриттям на заході став виступ пародистки Світлани Герасимчук, яка вдало копіює дитячі та інші голоси. Вона презентувала глядачам гумористичні театралізовані сценки. Закохана у пісню Віра Гладчук під акомпанемент гітари виконала декілька чудових романсів.

У 85-й день народження великої української поетеси Ліни Костенко Валентина Синюк декламувала її ліричні вірші, цим самим долучившись до Всеукраїнського марафону читань поетичних творів Ліни Костенко. Ніна Моргун заспівала одну з своїх улюблених пісень «Старію, старію…».

Не обійшлося на вечорі й без танців. Сергій Крупко із запалом виконав кілька танцювальних «па». Світлана Щаслива вперше запропонувала присутнім авторську поезію. Композитор-аматор Володимир Крупко згадав історію написання пісні про Кельменці та виконав ще декілька власних музичних творів. Завершальним акордом заходу стала його пісня «Кельменецький вальс» у виконанні аматорського вокального ансамблю народної пісні «Родина».