У Кельменцях відбулося свято «Від Василя до Івана, від Різдва і до Йордану»

З нетерпінням, надіями та сподіваннями чекають на новорічно-різдвяні свята і малі, й дорослі. 16 січня на центральній площі міста Кельменці  відбулося районне фольклорне свято «Від Василя до Івана, від Різдва і до Йордана».

 Захід відкрив заступник голови Кельменецької районної державної адміністрації Ігор Усатий. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих за волю і незалежність України. У своєму виступі посадовець говорив про необхідність зберігати звичаї та обряди нашого народу і, нічого не втративши, передавати їх нащадкам, щоб не перервався зв'язок поколінь. Ігор Усатий наголосив, що тільки завдяки народній творчості під час багатьох трагічних періодів своєї історії український народ зумів вижити як нація.

 Учасниками свята були аматорські фольклорні колективи з Кельменців, сіл Бурдюг, Нелипівці, Зелена, Подвір`ївка, Бернове, Грушівці, Іванівці. Кожен колектив вирізнявся своєрідністю, оригінальністю та самобутністю. У виконанні аматорів прозвучали як давні, добре відомі колядки і щедрівки, так і нові, створені генієм українського народу протягом останніх десятиліть.

 Глядачів особливо схвилював виступ родини Дворських з Кельменців, вже третє покоління яких активно долучається до участі в аматорських колективах.

На жаль, сьогодення приносить невеселі теми для новітнього фольклору. Сльози на очах присутніх викликала сучасна інтерпретація колядки воїнів УПА «Пташка прилетіла» у виконанні Раїси Присакар. Фінальним акордом свята стала молитва «Отче наш», яку відтворив народний аматорський жіночий вокальний колектив Кельменецького районного будинку народної творчості та дозвілля «Журавка» (керівник – Вікторія Раренко).