Ти вічний бій Афганістан. Ти наш неспокій

IMG 051515 лютого з року в рік схиляються знамена над полеглими в Афганістані. У цей день 31 рік тому, коли останній радянський солдат залишив афганську землю, закінчилася жорстока десятилітня війна, або, як офіційно її називали, військово-політична спецоперація Радянського Союзу. В цей день прийнято вшановувати тих бійців, які виконували свій обов’язок, воювали і загинули на чужині.

Напередодні цієї пам’ятної дати працівники Кельменецької центральної районної бібліотеки для молоді провели годину бойової слави «Ти вічний біль Афганістан». Бібліотекарі Наталія Яковинчик та Демид Дєдов розповідали підростаючому поколінню про страшні події афганської війни, зачитували уривки з листів воїнів-афганців про героїчні подвиги, приклади мужності й вірності військовому обов’язку. Учениці 11–Б класу Кельменецького ліцею-опорного закладу Анастасія Адащук та Вікторія Варварюк декламували вірші, рядки яких обпалені вогнем війни, кров’ю солдатів і сльозами матерів.

На книжково-ілюстративній виставці «Афганістан: подвиг, пам’ять, життя» були представлені хвилюючі матеріали - документи, спогади, художні твори про трагічну сторінку історії – події в Афганістані 1979-1989 років, фотографії наших земляків-учасників бойових дій в Афганістані та портрет їхнього загиблого побратима з села Зелена Сергія Нікули.

Хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять тих воїнів-афганців, хто не повернувся з тієї жорстокої війни, хто пішов з життя від незагойних ран, назавжди увійшовши у безсмертя.

Заходи відбулися й в інших населених пунктах району. Працівники Вовчинецького філіалу спільно з учнями місцевого НВК провели годину пам’яті «Афганістан: героїзм крізь біль і сум». Після заходу голова сільської ради привітала афганців на дому. «Війна у пам'яті – біль у серці», - таку назву мала година спомин, яку організували у Лукачанському філіалі. Година пам’яті «Одвічний біль Афганістану» відбулася у Івановецькім філіалі. Годину – спогад «Мій вічний біль – Афганістан» провели у Лівинецькому філіалі, на яку було запросили учасників бойових дій в Афганістані.