Скорботною пам'яттю свічка горить

IMG-9212011e3e27c9fad3f2b7552c18935d-VНі труни, ні хрестів і ні тризни!

Прямо в яму, на віки-віків!

Чорна сповідь моєї Вітчизни

І її затамований гнів.

А. Листопад

Голод… Мало знайдеться не тільки в історії України, а й у світі, таких жахливих трагедій, як Голодомор 1921-1923, 1932-1933, 1946-1947 років, який випав на долю найродючішої і найблагодатнішої землі – України. Це була безкровна війна тоталітарної системи проти українського народу. Війна задля того, щоб підірвати коріння волелюбної нації, винищити цілий етнос.

22 листопада, напередодні Дня пам’яті жертв Голодоморів, у залі засідань Кельменецької РДА відбулася година-реквієм «Голодомор – помста за свободу». Із промовою до присутніх звернувся виконуючий обов’язки голови Кельменецької райдержадміністрації Ігор Урсуляк, який нагадав про нелюдські страждання та мученицьку смерть на рідній землі, попросивши вшанувати пам'ять про закатованих голодною смертю хвилиною мовчання.

Увесь трагізм, безвихідь, жах голодних років змогли передати у своїй театралізованій композиції «Колоски пам’яті» учні Кельменецького ліцею-опорного закладу. Присутні в залі у глибокій скорботі молилися із Дмитром Требиком під звуки «Господи, помилуй нас».

Працівники Кельменецької центральної районної бібліотеки розгорнули книжково-ілюстративну виставку «Розгойдані дзвони пам’яті», на якій були представлені документальні видання, ілюстровані матеріали, спогади та свідчення очевидців, тих, хто у своїй пам’яті крізь роки проніс страждання та біль, спричинені тоталітарним режимом.

Після завершення години-реквієму центральною вулицею райцентру до пам’ятного знаку жертвам голодоморів і політичних репресій пройшла траурна хода. До меморіалу учасники поклали корзини квітів, запалили свічі пам’яті.

До цієї трагічної дати книжкова виставка «Розгойдані дзвони пам’яті» експонувалася і у фойє районної бібліотеки для широкого кола користувачів, які бережуть пам'ять про невинно убієнних голодом. А для учнівської молоді провели історичний часопис «Голодний рік, як чорна птиця, над краєм зморено літав». Бібліотекарі розповідали про трагізм, який ховається за словом «голодомор», спонукали присутніх замислитися над питанням «Крихта хліба – багато це чи мало?», а молодь по черзі зачитувала хвилюючі спогади очевидців Голодомору. Вони також переглянули уривок з документального фільму «Голодомор. Великий злам» із серії «Невідома Україна».

У Кельменецькому професійному ліцеї під час проведення траурної лінійки «Голодомор – геноцид українського народу», бібліограф Кельменецької ЦРБ Демид Дєдов для учнів продемонстровав відеопрезентацію «Мертві не простять, живі не забудуть» з елементами хроніки про передумови створення штучного голоду в Україні.