Урочистості з нагоди 75-ї річниці вигнання нацистів з України

DSC 082928 жовтня у нашій державі відзначали 75-ту річницю вигнання нацистів з України. Того дня у Кельменцях відбулася церемонія покладання квітів до Братської могили, пам’ятника загиблим воїнам-односельчанам та пам’ятника воїнам 163-ї та 133-ї стрілецьких дивізій.

У райцентрі відбулася урочиста хода за участю в.о.голови Кельменецької районної державної адміністрації Ігоря Урсуляка, заступника голови районної ради Анатолія Горобця, заступника Кельменецького селищного голови Володимира Шенчуковського, представників трудових колективів, громадськості. Хвилиною мовчання присутні вшанували світлу пам’ять полеглих воїнів та усіх, хто доклав неймовірних зусиль для визволення України.

Пам’ятаємо про визначну роль України та українців у здобутті перемоги антигітлерівської коаліції над нацизмом, жертовність нашого народу. Український народ вистояв і переміг під час Другої Світової війни. І сьогодні готовий зі зброєю в руках рішуче відстоювати незалежність та територіальну цілісність держави. Завдячуючи прикладу героїв Другої Світової війни, нинішні захисники України до останнього відстоюють свою країну на Сході нашої держави. Вони – справжні воїни, і ми низько схиляємо голови перед їхнім подвигом.

У вигнанні окупантів брала участь вся Україна: регулярні війська та партизани, національне підпілля на чолі з Українською Повстанською Армією та бійці на усіх інших фронтах світу, які наближали спільну перемогу над нацизмом. Але подіями жовтня-листопада 1944 року війна не скінчилася – українці воювали в Європі до 8 травня 1945 року та в Азії – до 2 вересня. На Батьківщині збройний спротив радянській владі тривав ще понад десятиліття.