Година бібліотечних ініціатив

IMG 937321 березня у Кельменецькій районній бібліотеці відбулася година бібліотечних ініціатив з фахівцями РЦБС на тему: «Інформаційний потенціал бібліотеки: реалії, можливості, проблеми».

Саме того дня людство відзначало Всесвітній день поезії. Тому розпочався районний семінар поетичною елегією «Поезія – це квітка сонця, поезія – це пролісок душі». Ведучі заходу Наталія Гергелійник та Віоріка Дєдова розповіли, коли і як був започаткований Всесвітній день поезії та презентували книжково-ілюстративну виставку «Поезія - це музика душі», на якій були представлені поетичні збірки українських і зарубіжних класиків та сучасних авторів. Усі бібліотекарі мали можливість продекламувати уривки віршів своїх улюблених авторів.

Поетичне слово переходило по колу, від серця до серця, зачаровувало своєю неповторністю, глибиною, ліризмом, змушувало замислитися, здавалося б, над простими речами. «Пісня про матір» видатного українського поета Бориса Олійника у виконанні директора Кельменецької РЦБС Ольги Твердохліб розчулила до сліз кожного з присутніх. Поезія – це найпрекрасніше в людині, що єднає задля утвердження всього чудового в житті. А особливо об’єднує бібліотекарів, які вміють помічати і цінувати мелодику слова, його відтінки, гармонію, нести мудре слово людям.

Під час семінару Ольга Твердохліб дала оцінку роботі бібліотек району за I квартал поточного року та визначила завдання бібліотечних працівників щодо покращення роботи з обслуговування користувачів різних вікових категорій. Методичний центр ЦРБ надав поради та рекомендації по розвитку творчої ініціативи бібліотек як запоруки їхнього успішного розвитку, удосконаленню довідково-інформаційного апарату, стратегії формування бібліотечних фондів у сучасних умовах, використанню різних видів і форм інформаційного обслуговування тощо. Своїм досвідом роботи із забезпечення інформаційних потреб населення поділилася завідувач Вовчинецьким філіалом Яна Биховська, а бібліотекар Подвір’ївського філіалу Галина Чунтул ознайомила колег із здобутками у роботі з молоддю. Відповідальний за техніку безпеки - провідний бібліограф Демид Дєдов провів інструктаж по поведінці у випадках пожежі та продемонстрував, як правильно користуватися вогнегасником.