Небесна Сотня воїнів Майдану

DSC 048520 лютого працівники Кельменецької центральної районної бібліотеки спільно з Кельменецьким ліцеєм – опорним закладом організували та провели годину-реквієм «Небесна Сотня воїнів Майдану». В актовому залі ліцею зібралися учні, вчителі, бібліотечні працівники, щоб увічнити пам’ять Героїв Небесної Сотні, які боролися за честь, правду, гідність і волю України.

Кожен з присутніх хвилиною мовчання під молитву «Отче Наш» схилив голову в жалобі, вшановуючи невмирущу пам’ять про загиблих воїнів Небесного Війська: Героїв Небесної Сотні та Героїв АТО. Горіли запалені свічки в тремтячих дитячих руках, а патріотично-музична композиція, яку продемонстрували учні (керівник - Оксана Деревянко), передала усю трагічність пережитих подій.

Ліцеїсти пригадали морозні дні 2013-2014 років, коли від напруги закипала в жилах кров, коли в ім’я віри і правди один за одним падали від куль майданівці. Не остання роль у тому, що Майдан вистояв, належить восьмій «афганській» сотні Самооборони Майдану. Воїни-афганці були переконані, що чужа війна 30-ти річної давнини була останньою у їхньому житті, але під час Революції Гідності чітко вирішили, що місія кожного з них – боронити Батьківщину. Та відвага воїнів є яскравим взірцем для українських патріотів.

Проникливі рядки віршів, зворушливої пісні «Не твоя війна» у виконанні Ангеліни Дудко, трансляція відео-реквієму «Небесна Сотня», відео «Від Афгану до Майдану» викликали у присутніх співпереживання, обурення, сум та сльози, змушуючи здригатися кожне серце, знову пережити події Революції Гідності.

Бібліотекарі Майя Городецька та Ніна Бабина провели бібліографічний огляд літератури «Свого народу волелюбну суть ми не дамо образити нікому» біля розгорнутої книжково-ілюстративної виставки «Україна незборима: герої буремного часу», на якій були представлені документальні та художні книги сучасних авторів, періодичні видання, фоторепортажі, що засвідчують здійснення великого подвигу та виявлення істинного патріотизму Героїв Небесної Сотні і Героїв АТО, які власною кров’ю писали нову історію України.

Фінальна музично-патріотична композиція «Ні війні» (керівник - Оксана Дерев’янко) підтвердила слова Франсуа Рабле: «Людина створена природою для миру, а не для війни, народжена для радості, а не для горя». Ми свято віримо, що про війну надалі будемо читати тільки на сторінках книжок.