Запрошую до мікрофона…

IMG 1416Якщо серце на світло багате,

І душі не фальшивить струна,

Затихають громи і гармати –

Тихе слово у світі луна.

Ці віршовані рядки Ірина Сухарєва присвятила прекрасному синові Буковинської землі, гордості Кельменеччини, колишньому кореспонденту Національного радіо у Чернівецькій області, заслуженому журналісту України Миколі Сергійовичу Смолінському. Він був володарем слова і голосу, що западали у душі радіослухачів Європи і світу.

19 жовтня працівники Кельменецької ЦРБ та Кельменецького РБНТД провели вечір-спомин «Запрошую до мікрофона…» Ведуча заходу - методист РБНТД Наталя Білобрицька вела діалог з почесними гостями: сестрою Марією Чаглій, братом Анатолієм Смолінським та племінницею Світланою Білою, які щиро згадували свого брата та дядька, розповідали про його життєвий і творчий шлях.

На заході прозвучали задушевні пісні звучали у виконанні дуету «А ми удвох» у складі Миколи Ганіна та Володимира Паламарчука «Моя Україна», Галини Гончарюк «Моє село», Алли Коржос «Осіннє танго», тріо у складі Галини Герцяк, Алли Коржос та Галини Гончарюк «Сину, качки летять». Згодом усі присутні разом заспівали славнозвісну «Марічку». Учасники та гості переглянули слайд-презентацію «Буковини світанковий соловейко».

На книжково-ілюстративній виставці «Струни серця золоті» були розміщенні фотографії Миколи Смолінського, його книги: «До мами в гості восени», «Микола Смолінський: Запрошую вас до мікрофона», а також збірки віршів В. Джурана «Пресвітлої печалі жайвір Лукачанський», поетичні рядки – посвята І. Сухарєвої, Т. Севернюк, публіцистичні матеріали В. Кривого, Т. Романюк, слово пам’яті друзів-журналістів, близьких і рідних людей.