У Кельменецькому районному будинку народної творчості та дозвілля відбулася літературно-мистецька композиція «Вишиванка – генетичний код нації».
У програм були виступи аматорських колективів сіл Бузовиця, Росошани та Кельменецького РБНТД. Усі охочі мали змогу помилуватися виставкою робіт місцевих вишивальниць. З вітальним словом виступив перший заступник голови Кельменецької райдержадміністрації Ігор Урсуляк. Він підкреслив, що вишивану сорочку українці одягали з давніх-давен, адже свято вірили, що вона захищає від усього злого та є оберегом:
- Вишиванка - наша національна святиня. Вона символізує зв’язок поколінь, будить високі патріотичні почуття у серці кожного українця. Вишиту сорочку, вишитий рушник передають з роду в рід, бережуть, як безцінну реліквію, а мудрість і сила тисячолітньої традиції дає нам натхнення до праці та боротьби.
Ведуча заходу - Наталя Білобрицька зробила цікавий екскурс в історію започаткування Дня вишиванки, розповіла про значення традиційних орнаментів та кольорів вишиваки.
По закінченню заходу відбулася урочиста хода у вишиванках під музику духового оркестру. На Центральній площі райцентру біля пам’ятника Тарасу Шевченку зібралися керівники району, представники трудових колективів установ та організацій, місцеві жителі для перегляду хореографічної композиції «Вишивана моя Україна», яку підготували учні Кельменецького ліцею – опорного закладу. А згодом, вже традиційно, зробили спільне фото у вишиванках.
http://bukcentre.cv.ua/index.php/novini-z-rajoniv/kelmenechchina/2897-vishivanka-genetichnij-kod-natsiji.html#sigProGalleria70a4a35544