«Рушники, рушники – то матусі моєї роки»

Усім добре відоме прислів’я: «Без верби і калини нема України». Та нема України й без вишиванки. Наша країна здавна славиться на увесь світ вишитими рушниками , сорочками, серветками.

14 березня у Кельменецькій центральній районній бібліотеці провели урок народознавства «Рушники, рушники – то матусі моєї роки». На урок запросили вишивальницю, першого заступника начальника управління Пенсійного фонду України у Кельменецькому районі Р. Білобрицьку, яка у вільний час збагачує мистецьку скарбницю рідного краю своїми творами.

Організаторами та учасниками заходу були працівники Кельменецької районної бібліотеки для дітей, учні Кельменецького ліцею (класні керівники - А. Ковальчук та М. Гарабажій) та користувачі Інтернет-центру ЦРБ.

Ведучі – М. Городецька та Р. Борденюк цікаво та змістовно розповіли про виникнення вишивки в Україні. Присутні мали змогу познайомитися з роботами Р. Білобрицької та послухати розповідь майстрині про традиції вишивання у її родині та на Кельменеччині. Під час заходу відбулася презентація книжково-ілюстративної виставки «Кельменецькі вишиванки - наче райдуги світанки». Юні учасники виконували пісні та вірші про українські рушники.