У Кельменцях відбулися урочистості до дня Соборності України

День 22 січня 1919 року увійшов до української історії як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді на багатолюдному зібранні було урочисто проголошено про злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Володимир Винниченко підписав Акт Злуки українських земель.

20 січня, напередодні цієї знаменної дати у залі засідання Кельменецької районної державної адміністрації та районної ради відбувся урочистий захід, в якому взяли участь перший заступник голови Кельменецької РДА Ігор Урсуляк, заступник голови районної ради Анатолій Горобець, представники органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, трудових колективів, засобів масової інформації та громадськості. У своєму Ігор Урсуляк зазначив:

«Розділений кордонами чужих держав наш народ не тільки вистояв, а й відродився, возз’єднався в єдине ціле. Сьогодні, коли країна переживає непрості часи, поняття Соборності та єдності набуло особливого значення».

Хвилиною мовчання всі присутні вшанували борців за волю і незалежність України в різні часи та загиблого військовослужбовця 25-ї окремої Дніпропетровської повітряно-десантної бригади Сухопутних військ Збройних Сил України Олександра Гарбуза.

Працівниками культури та учасники аматорських колективів району підготували невелику концертну програму. До глибини душі вразила «Молитва на Різдво» Володимира Паламарчука та Миколи Ганіна у виконанні Алли Коржас. Щиро та проникливо виконували пісні учасники дуету «Обрій» та народного аматорського вокального ансамблю «Журавка». Ведучої заходу була  Альона Лиходень

По завершенню урочистостей на Центральній площі Кельменців відбулася церемонія покладання квітів до пам'ятника Тарасу Шевченку за участі першого заступника голови районної державної адміністрації Ігоря Урсуляка, заступника голови районної ради Анатолія Горобця та Кельменецького селищного голови Сергія Буняка.

 

Інна Раренко