«Маланка наша Дністровая»

17 січня на Центральній площі Кельменців було людно, адже там вже традиційно відбувалося районне фольклорно-етнографічне свято «Маланка наша Дністровая». Зі святом присутніх привітали заступник голови Кельменецької районної ради Анатолій Горобець, заступник голови Кельменецької РДА Ігор Урсуляк та селищний голова Сергій Буняк.

Дійство розпочалося з «Молитви на Різдво» у виконанні Миколи Ганіна, Володимира Паламарчука та Алли Коржос, лейтмотивом якої було прохання «…у всіх Святих» повернути всіх учасників АТО живими та здоровими до власних домівок .

У святі взяли участь вітально-обрядові гурти сіл Грушівці, Дністрівка, Бернове, Іванівці, Нагоряни, Росошани, Новоселиця, Нелипівці, Зелена та народний аматорський ансамбль танцю «Зеленчани».

Щедрували на добро та щастя народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив «Левенки» села Лівинці разом з фольклорним колективом «Зоряниця» (смт. Кельменці) та ансамбль народної пісні «Родина» (смт. Кельменці) разом із дітьми-колядниками, учнями Кельменецького ліцею.

Своїм виступом глядачів вразив чоловічий гурт колядників з села Комарів, учасники якого ще й гарно затанцювали з усіма присутніми. Справжній святковий настрій створили маланкові гурти сіл Бурдюг, Бабин, Вартиківці, Слобідка, Мошанець.

Виступи колективів відбувалися під музичний супровід духового оркестру, який зібрали з музик усієї Кельменеччини. Провели захід Альона Лиходень та Володимир Паламарчук. Начальник відділу культури Кельменецької РДА Наталя Чепурняк нагородила усі колективи подяками за участь.