Презентація нової книги Василя Кривого відбулася у Кельменцях

14 січня у Кельменецькому районному будинку народної творчості та дозвілля відбулася презентація нової книги - народознавчого роману - хроніки про село і його людей «Козиряни» заслуженого журналіста України Василя Кривого. Участь у презентації взяли рідні автора - дружина Марія, донька Дана, онук Богдан, сестри та племінники, представники влади, Кельменецький голова Сергій Буняк, педагоги місцевої школи, жителі Кельменців і Козирян, друзі та шанувальники його творчості.

Захід був обрамлений символічними «сонцесходом» та «сонцезаходом», які відтворили завуч Кельменецького ліцею Тетяна Адамчук з ученицею Іриною Герман. У свій День янгола Василь Кривий презентував своє четверте дитя, адже недарма в народі кажуть, що книга - то як дитина.

За давніми традиціями новонароджену «дитину» охрестили. Літературно-мистецький захід проводився у формі похрестин, де були й хрещений батько та хрещена мати, які частували присутніх свіжоспеченим запашним калачем. Настоятель Свято-Дмитрівської церкви села Козиряни отець Дмитро здійснив обряд хрещення. Не обійшлося й без «хатних», в ролі яких виступили директор Кельменецького РБНТД Алла Ілаш, методист Наталя Білобрицька та гуморист Микола Ганін.

Новорічно-різдвяну атмосферу виконанням колядок створили уродженка Козирян Галина Гончарук, фольклористка Марія Андрущак, керівник місцевого церковного хору Віктор Якимчук, фольклорні колективи «Зоряниця», «Оберіг», «Щебетушки». На заході була присутня ціла делегація з Козирян під головуванням сільського голови Сергія Онуфрійчука та секретаря сільської ради Ніни Ставчанської, які сказали багато теплих і щирих слів на адресу автора. Щедро засівали на добро малий Василько та кум Валентин Натрасенюк.

Привітали свого колегу з народженням нової книги й члени колективу районної газети «Рідне слово», яку свого часу очолював Василь Кривий. Від Національної спілки журналістів України головний редактор газети вручила йому почесну грамоту. Танцювальний колектив Кельменецького ліцею з онуком Богданом потішив присутніх запальним танцем.

Звичайно були зачитані й уривки з нової книги, які зворушливо виконали педагоги Наталія Буняк та донька Дана Крива. До глибини душі присутніх вразило оповідання «Заплакана хата…» у виконанні Віри Натрасенюк під музичний супровід скрипальки Вікторії Раренко. Веселого настрою додав виступ Миколи Ганіна, який прочитав гумореску.

Книга «Козиряни» Василя Кривого – данина пам’яті його малій Батьківщині, яка подарувала багато талановитих людей, всім тим, хто тут жив та житиме, та водночас вона символізує невмирущий дух українського народу, який думками своїми спрямований у майбутнє. Автор «заселив» книгу тими знаковими для нашого краю людьми, з якими зустрічався протягом свого життя. Народознавчий роман-хроніка містить публікації, підготовлені на основі нарисів, інтерв’ю, заміток, опублікованих свого часу в періодичних виданнях.

Шанувальники таланту Василя Кривого щиро привітали автора і побажали йому подальших творчих здобутків, не зупинятися на досягнутому, наснаги і, головне, міцного здоров’я для реалізації усіх майбутніх задумів.