У Кельменцях вшанували ліквідаторів аварії на ЧАЕС

13 грудня з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в Кельменцях провели урочисті заходи, у рамках яких відбулося покладання квітів до пам’ятника ліквідаторам та потерпілим внаслідок аварії.

Зі словами вдячності звернувся перший заступник голови Кельменецької райдержадміністрації Ігор Урсуляк, який наголосив, що ліквідатори стали справжніми героями, які у мирний час боролися із «мирним атомом».

«Ви, не шкодуючи свого здоров’я і життя, працювали у 30-ти кілометровій зоні радіаційного лиха, аби якомога швидше ліквідувати наслідки Чорнобильської трагедії, обмежити біду, зупинити розбурхану стихію некерованої ядерної реакції. Безмірна вдячність живим і світла пам'ять загиблим!», - наголосив посадовець. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять усіх загиблих та померлих учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи.

Під час урочистостей відбулася церемонія нагородження ліквідаторів почесними грамотами Кельменецької районної державної адміністрації та районної ради, грамотами та подяками громадської організації «Чернівецьке обласне об’єднання «Чорнобильці Буковини» та вручення нагород - Зірки «За мужність» ІІ ступеня. Ордена «Герой Чорнобиля» був удостоєний Василь Дожид, голова громадської організації «Чорнобильці Кельменеччини».

Ведучі заходу Альона Лиходень та Микола Ганін висловили вдячність кожному справжньому герою, який захистив цілі покоління людей. Присутніх на заході вразила проникливим віршем про Чорнобиль Евеліна Цуркан.

Музичні вітання прозвучали від працівників культури та учасників аматорських колективів Юлії Пислар, Віталіни Герасимчук, Ігоря Довганчина, дуету у складі Людмили Мельник та Світлани Герасимук, Романа Дворського, Сергія Бородакі та Романа Басюка. Піснею своїх колег піснею привітав й ліквідатор з села Бабин Володимир Бодянчук.

 

Інна РАРЕНКО