«Добро, посіяне в душі»

14 жовтня колектив народної пісні «Родина» став гостем свята пошани «Добро, посіяне в душі», яке проходило у рамках районної культурно-мистецької акції «З криниці людської мудрості». Захід відбувся у будинку культури  села Лівинці Кельменецького району та був присвячений вчителям-ветеранам. Організатори вирішили об’єднати важливі жовтневі дати  День вчителя, День людей похилого віку, День Захисника України та свято Покрови Пресвятої Богородиці.

Розпочався захід хвилиною мовчання за полеглими українськими воїнами. Секретар Лівинецької сільської ради Аеліта Рябчик привітала усіх присутніх зі святами та нагородила грамотами учасників АТО. Згодом до зали запросили людей, які все своє життя присвятили вихованню дітей – вчителів-ветеранів Лівинецької загальноосвітньої школи I-III ступенів. Кожного педагога ведуча - директор місцевого будинку культури Тетяна Іванська просила згадати шкільні роки, своїх вчителів, цікаві історії з власного професійного життя. Привітала педагогів-ветеранів й сьогоднішній директор Лівинецької школи Лілія Мельник.

Цікавою була фотовиставка «Помандруємо нашою школою», де були представлені старі світлини, на яких лівинчани впізнавали знайомі обличчя вчителів з їхніми першими класами, випускниками, колегами, а також різні шкільні свята. Фотографії ніби оживали, коли ветерани педагогічної праці починали розповідати історію створення того чи іншого знімка та згадували людей, які на ньому зображені.

Родзинкою дійства став виступ запрошених гостей – колективу народної пісні «Родина». У їхньому виконанні прозвучали українські пісні та гуморески, виконання яких супроводжувалося своєрідним театральним дійством. Кожен вихід учасників колективу починався з теплих та щирих слів на адресу педагогів, захисників Вітчизни та господарів свята. Того дня глядачів своїми виступами потішили дует «Мальви», Віра Гладчук, Ігор Довганчин, Дмитро Требик.

«Бессарабська полька» у виконанні вихованців Лівинецької загальноосвітньої школи була настільки запальною, що покликала до танцю усіх присутніх на святі, а на завершення вчителів-ветеранів учні запросили до вальсу. Директор Кельменецького будинку народної творчості та дозвілля Алла Ілаш подякувала господарям свята за запрошення і теплий прийом. Вона також поіменно представила учасників колективу народної пісні «Родина». На згадку про гостини у Лівинцях усім запрошеним вручили подарунки.

 

Аліса РУСНАК