Звітний концерт «Зеленчани»

 

5 липня в районному Будинку народної творчості та дозвілля смт. Кельменці відбувся звітний концерт народного аматорського ансамблю танцю «Зеленчани» (БНТД села Зелена), приурочений 70-літтю від дня народження керівника колективу Миколи Чорноморця, 50-річчя створення колективу при БНТД села Зелена та 25-ій річниці присвоєння звання «народний». У залі зібралося багато друзів, колег, родичів та шанувальників, адже ансамбль уже давно відомий своїми танцями, випускниками та керівником, який завжди дотримується принципу, що кожен танцювальний колектив повинен виконувати свої місцеві танці. От і розпочався концерт із візитної картки колективу – місцевого бессарабського парубоцького танцю «Фусим», бо без цього «данцю» не проходило жодне гуляння у селі. Ведучі свята Віолета Пуюл і Тамара Мірча представляли поважних гостей: методиста учбово-методичного центру культури Буковини Івана Петрусяка, який нагородив Миколу Чорноморця грамотами від Управління культури ОДА та УМЦКБ, першого заступника голови Кельменецької РДА Ігоря Урсуляка, начальника відділу культури та начальника управління освіти Кельменецької РДА Наталю Чепурняк та Любов Мартинюк, Зеленівського сільського голову Петра Чебана, директора РБНТД Аллу Ілаш, голову профкому клубних працівників району Лілію Єрофєєву, які, також привітали керівника, нагородивши його почесними грамотами та подарунками.

До уваги глядачів були продемонстровані танці «Сирба», «Бессарабська ганка», «Буковинський танець», «Карпати», «Українська полька», «Гопацулка» у виконанні народного аматорського ансамблю танцю «Зеленчани». Не обійшлося й без композицій у виконанні колективів супутників - «Зміна» та «Джерельце». «Зеленецька полька», «Весела полька», «Віночок українських танців» були продемонстровані цими колективами. Музичні вітання дарували аматори БНТД села Зелена Катерина Ремарчук, Дар’я Павлюк та Фіалка Якимчук, народний аматорський фольклорний колектив «Дністрові серпанки». Ансамбль може гордитися своїми випускниками - Сергієм Чебаном, Василем Бурдейним, Яною Стець, які танцюють в Буковинському ансамблі пісні і танцю, Анастасією Тодорчук, яка після закінчення Харківського національного університету мистецтв, зачаровує українськими та буковинськими танцями далеку Іспанію. Нині на другому курсі Чернівецького училища мистецтв ім. С.Воробкевича навчаються двоє випускників - Олександр Бандуровський та Світлана Благодушко. Солістка ансамблю Оксана Назарчук танцює в ансамблі народного танцю «Юність» Центрального палацу культури м. Чернівці та в ансамблі танцю при Буковинському державному фінансовому університеті, за сумісництвом працює хореографом у мікрорайоні Ленківці. Саме вона та Олександр Бандуровський продемонстрували угорський танець «Чардаш». А найбільше всіх вразив танок «Сваток», який разом із своїми вихованцями танцював сам Микола Чорноморець.

        Линули слова вдячності, привітання із ювілеями, побажання довгих літ життя та творчої діяльності і Миколі Івановичу, і його дружині Ользі Іванівні, і учасникам ансамблю. А найголовніше – щоб ніколи не згасала іскра таланту, щоб нащадки теперішніх учасників колективу так само танцювали, як колись їхні дідусі і бабусі, матері і батьки. І, звичайно, щоб навчав їх мистецтва танцю Микола Чорноморець.