День вишиванки на Кельменеччині

День вишиванки – свято, яке покликане сприяти єдності і культурному відродженню українського народу. У цей святковий день українці  одягають вишиванку на роботу, в університет, школу чи садок.

Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» ще у 2006 році запропонувала землячка, тодішня студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин ЧНУ ім. Ю. Федьковича Леся Воронюк. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів і викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до Всеукраїнського рівня. 

19 травня у Кельменецькому районному будинку народної творчості та дозвілля відбувся концерт, присвячений Дню вишиванки. На святі були присутні голова Кельменецької райдержадміністації Віталій Швець, голова районної ради Віктор Ілаш. керівник апарату Кельменецької райдержадміністрації Еліна Петіченко, кельменецький селищний голова Сергій Буняк, представники трудових колективів, учні Кельменецького ліцею.

 

Відкрила захід начальник відділу культури Кельменецької РДА Наталя Чепурняк, яка підкреслила, що це свято все більше набирає популярності, як в Україні, так і в усьому світі.

На концерті виступили аматорські колективи та окремі виконавці - ансамбль “Родина”, фольклорний колектив “Оберіг”, гурт “Сяйво”, ансамбль “Намисто”, Роман Дворський, Микола Ганін, Роман Басюк та Сергій Бородакі, Аня Паук, Дмитро Дмитрук, Андрій Лупашко, Софія Чебан, Олена Твердохліб, Михайло Дворський, Віта Герасимчук, Наталя Костенюк.

Ведуча заходу - Людмила Мельник представила майстринь-вишивальниць району - Лілію Полянську, Ларису Онищук, Надію Паук, Ольгу Колесник, Тетяну Жосан.

Після урочистого концерту усі присутні у вишиванках святковою ходою пройшли до пам'ятника Т.Г. Шевченку та спільно виконали Державний  Гімн України.