На Кельменеччині вшанували пам'ять загиблих у Другій світовій війні

 

Ветерани заслуговують на особливу увагу та підтримку. Окрім матеріального та соціального забезпечення, вони найбільше потребують теплих слів, людської доброти й поваги. Нещодавно голова Кельменецької районної державної адміністрації Віталій Швець та голова районної ради Віктор Ілаш  спільно з начальником управління праці та соціального захисту населення Кельменецької райдержадміністрації Ліною Руснак відвідали ветеранів, які перебували на стаціонарному лікуванні у Кельменецькій центральній районній лікарні.

Керівники району привітали ветеранів з 71-ю річницею Перемоги над нацизмом, побажали міцного здоров’я та довгих років життя. Вручили їм квіти та матеріальну допомогу, виділену з районного фонду «Милосердя». Цього ж дня Віталій Швець, Віктор Ілаш, перший заступник голови Кельменецької райдержадміністрації Ігор Урсуляк та заступник голови Кельменецької районної ради Анатолій Горобець відвідали сім’ї загиблих воїнів АТО - Олександра Паламаря, Ігоря Філіпчука, Івана Ротаря, Олександра Гарбуза. Очільники району вшанували пам’ять захисників України  хвилиною мовчання. Під час спілкування з сім’ями загиблих героїв  вони щиро пропонували підтримку та сприяння у вирішенні різноманітних питань й також вручили матеріальну допомогу від районного фонду «Милосердя».

Заходи по відзначенню Дня перемоги у Другій світовій війні на Кельменеччині продовжилися автопробігом. Цього року автопробіг пройшов за маршрутом Кельменці – Вартиківці – Путрине – Лівинці - Кельменці. Він розпочався у Кельменцях з покладання вінків і квітів до пам’ятника загиблим воїнам-односельчанам. У відкритті автопробігу взяли участь перший заступник голови Кельменецької районної державної адміністрації Ігор Урсуляк, Кельменецький  голова Сергій Буняк, голова районної організації ветеранів України Василь Флоряк, голова районної організації Товариства сприяння оборони України Вадим Юр'єв, начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами, оборонної, мобілізаційної, режимно-секретної роботи та з питань надзвичайних ситуацій апарату Кельменецької райдержадміністрації Володимир Гарбуз. Учасниками автопробігу були учні загальноосвітніх навчальних закладів, сільські голови та усі бажаючі жителі району.

9 травня  на Центральній площі Кельменців зібралися ветерани Другої світової війни, учасники антитерористичної операції, воїни-інтернаціоналісти, мешканці районного центру, трудові колективи установ, організацій району, учні та вчителі Кельменецького ліцею. Траурна колона пройшла центральними вулицями районного центру під звуки духового оркестру до братської могили. Очільники району поклали квіти до пам’ятника загиблим воїнам односельчанам та до братської могили.        Голова райдержадміністрації Віталій Швець спільно з головою райради Віктором Ілашем з нагоди історичної дати вручили учаснику бойових дій Василю Кубляку почесну грамоту Чернівецької обласної державної адміністрації та побажали ветерану міцного здоров’я й мирного неба над головою.

Зі словами вітання та подяки від імені ветеранів району виступив голова районної організації ветеранів України Василь Флоряк, від учасників антитерористичної операції - голова громадської організації «Кельменецька організація учасників антитерористичної операції» Юрій Ковальчук, від молодшого покоління - учень Кельменецького ліцею Андрій Рижий.

Настоятель Чудо-Михайлівського храму отець В’ячеслав та настоятель храму Ікони Почаївської Лаври отець Олег відслужили  панахиду за усіма,  хто поклав життя за волю і незалежність нашої держави.

Аматори Кельменеччини підготували різноманітну та насичену концертну програму. На завершення заходу вихованці Кельменецького ліцею виконали музичну композицію.