«Нехай Чорнобиля біда остання буде на планеті»

26 квітня, у день 30-ї річниці Чорнобильської трагедії, у місті Кельменці відбулося урочисте відкриття пам’ятника ліквідаторам та потерпілим внаслідок аварії на ЧАЕС.

            Вшанували пам'ять людей, які пожертвували власним життям і здоров'ям заради ліквідації катастрофи голова Кельменецької районної державної адміністрації Віталій Швець, голова Кельменецької районної ради Віктор Ілаш, Кельменецький селищний голова Сергій Буняк, представники обласної та районної громадських організацій Чернівецьке обласне об’єднання «Чорнобильці Буковини»» та «Чорнобильці Кельменеччини» на чолі з Олегом Демченко та Василем Дожидом. Вони активно сприяли встановленню пам'ятного монументу.

            Під час мітингу-реквієму, який організували кельменецькі ліцеїсти та працівниками культури району до присутніх звернувся голова громадської організації Чернівецьке обласне об’єднання «Чорнобильці Буковини»» Олег Демченко та керівник виконавчої влади району Віталій Швець. У своєму виступі голова райдержадміністрації наголосив, що сьогоднішнє відкриття пам’ятника - це знак подяки жителів Кельменеччини за подвиг та мужність. Відкрив пам’ятник голова ГО «Чорнобильці Кельменеччини» Василь Дожид та вдова одного з ліквідаторів катастрофи Тамара Шевчук.

            Присутні вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання  та  поклали квіти й запалені лампадки  до пам'ятника.

            Урочистості продовжилися у Кельменецькому районному будинку народної творчості та дозвілля поетично-музичною композицією «Нехай Чорнобиля біда остання буде на планеті», яку підготували працівники РБНТД за підтримки відділу культури Кельменецької райдержадміністрації.

            До присутніх звернувся голова районної ради Віктор Ілаш, який зазначив, що Чорнобильська катастрофа за масштабами не має аналогів у світі. Голова райради вручив подяку Олегу Демченку за активну громадянську позицію, плідну співпрацю та допомогу у встановленні пам’ятника.  

            Зі словами подяки ліквідаторам звернулися ведучі заходу - Вадим Базь та Наталя Білобрицька. Пам’ять про тих, хто відійшов у вічність, вшанували хвилиною мовчання, яка супроводжувалася фоторядом.

 

На заході звучали музичні композиції у виконанні Вадима Базя, Юлії Пислар, Галини Гончарюк, Наталі Григорошенко, народного аматорського вокального ансамблю «Журавка» та дуету «Обрій» у складі Ніни Сливки та Віталія Федорова. Пластичний етюд виконала Інеса Дожид, онучка ліквідатора трагедії Василя Дожида.

           Танцювальна  композиція колективу «Фантазія» вихованців дитячо-юнацького центру (керівники – Л.Хоменко та А.Ясинчук)  та виступ Вадима Базя стали яскравим фінальним акордом свята.

           У залі Кельменецького районного будинку народної творчості та дозвілля для усіх бажаючих працівники центральної районної бібліотеки організували тематичну виставку «Чорнобиля гіркий полин».

           На завершення усім ліквідаторам за самовідданість та мужність, проявлену під час ліквідації  наслідків катастрофи та з нагоди 30-ї річниці аварії на ЧАЕС вручили матеріальну допомогу, виділену з районного бюджету.

 

Інна РАРЕНКО