Семінар клубних працівників на Кельменеччині

         У селі Вартиківці Кельменецького району відбувся районний семінар клубних працівників на тему: «Організація культурно-дозвіллєвої діяльності клубних установ щодо формування морально-етичних цінностей та пріоритетів у населення», який розпочався із зустрічі гостей з сільським головою Даною Білоножко.

Вірш про своє рідне село підготували учні місцевої школи під керівництвом завуча Світлани Білик.

У будинку культури увагу учасників семінару привернула виставка вишитих робіт Валентини Габуряк, Галини Ротар та Дани Білоножко. Присутніх особливо вразили вишиті бісером портрет Лесі Українки (робота В. Габуряк), національні костюми (плаття, сорочки, спідниці), жіноча сумочка, пасхальні рушники та картина «Тайна вечеря» сільського голови Дани Білоножко.

З вітальним словом до учасників звернулася начальник відділу культури Кельменецької райдержадміністрації Наталя Чепурняк. У рамках семінару відбулася зустріч з Віктором Ніколайчуком, який пише музику на вірші Валентина Волощука з села Перківці Кельменецького району. Разом вони вже протягом багатьох років працюють у творчому тандемі, створюючи патріотичні пісні. Виконавцями цих пісень є сам автор - Віктор Ніколайчук та вчитель Перковецького НВК Ігор Доманчук.

Пісні на слова Валентина Волощука звучали у виконанні директора будинку народної творчості села Перківці Руслани Панчук та Ігоря Доманчука, які виконали зворушливий вірш про маму та пісні про військові події у державі, присвячені присутнім у залі захисникам - Василю Горяніну, Сергію Дудко, В’ячеславу Каралашу, Вадиму Марусі, Денису Бідюку, Василю Числашу, Тарасу Недельському. Також Валентин Волощук продекламував власний вірш «Останній час». Віктор Ніколайчук виступив з власними піснями «Мій край» та «Надія для Надії», а його пісня-посвята незламній Надії Савченко звучала у виконанні Руслана Пелепця та Світлани Петрової під акомпанемент Миколи Ганіна.

Музичними подарунками для двох авторів став виступ вокального ансамблю «Вартиківчанка» (керівник – Микола Ганін), активним учасником якого є й сільський голова Дана Білоножко.

Між селами налагоджена творча співпраця. У Вартиківцях особливо тісно співпрацюють працівники культури, місцевої школи та сільської ради, адже захід був організований подружжям Біликів – директором будинку культури Геннадієм Васильовичем та завучем школи Світланою Анатоліївною за підтримки сільської ради. Ведучі заходу - учениці Діана Храпко та Альвіна Ганзюк.

Фінальним номером концертної програми стала пісня «Діти України» у виконанні Віталіни Ніколайчук. Згодом відбулося обговорення та підбиття підсумків районного семінару. До обміну думками долучилися начальник відділу культури Кельменецької РДА Наталя Чепурняк, директор РБНТД Алла Ілаш, директор Лівинецького БНТД Тетяна Іванська, директор Лукачанського клубу Галина Гончарюк. Методист РБНТД Наталія Білобрицька надала клубним працівникам методичні рекомендації щодо проведення заходів по національно-патріотичному вихованню населення.

 

Інна Раренко