«Буковинська театральна весна» – 2016 розпочалася на Кельменеччині

На Кельменеччині розпочався районний огляд-конкурс аматорських театральних колективів «Буковинська театральна весна» – 2016. 24 березня його відкрив театральний колектив «ТЕМП» будинку культури села Нелипівці, який презентував глядачам постановку за поемою Ганни Багряної «Над часом». Драматичну історію про кохання, що непідвладне плинності часу, відтворили семеро молодих акторів.

У Годинникаря перевтілився Віктор Чимпоєш, роль Пані зіграла Аліна Шевчук, Хвилину зобразила Ольга Василович, Секунду – Юлія Бордюжан, Годину – Альвіна Фрасенюк, Час – Володимир Трофімов, Ілюзію – Ніна Беженар. На мить вони перетворили сцену в будиночок Годинникаря, де й відбувалися ці яскраві події. Постановку вдало доповнювали хореографічні етюди.

                У Пані ламається годинник – перестає рухатися хвилинна стрілка, і вона серед ночі приходить до Годинникаря. Він обурений, що його розбудили, але, розуміючи відчай Пані, обіцяє до ранку полагодити годинник. Раптом оживає Хвилина, стаючи дівчиною. Вона розповідає своїм сестрам – молодшій Секунді та старшій Годині, які теж в образах дівчат, – що закохалася в Годинникаря. Хвилина приходить до Годинникаря, спілкується з ним про своє кохання, про себе, про те, що донькам Часу заборонено любити людей, а тому вона надзвичайно ризикує.  Батько-Час, дізнавшися про витівку доньки, хоче вигнати її з дому, але мати, Ілюзія  заступається за доньку. Хвилина просить прощення у батька і повертається в сім’ю, перед тим попрощавшись з Годинникарем. Хвилинна стрілка в годиннику знову іде. Годинникар, який теж встиг полюбити Хвилину, тужить за нею. В кінці вистави звучить діалог закоханих Годинникаря й Хвилини, в якому вони стверджують істину: «Для тих, хто пізнав почуття кохання, часу вже не існує, є лише мить, яка одночасно є цілою вічністю»…

               Високу виконавську майстерність колективу «ТЕМП» відзначила начальник відділу культури Кельменецької РДА Наталя Чепурняк. Вона щиро дякувала за роботу режисеру Валентині Андрущак, хореографу  Маргариті Колесник та музичному керівнику Віктору Мафтуляку.

 

Альона ЛИХОДЕНЬ,

 провідний спеціаліст

 відділу культури Кельменецької РДА