«Світе тихий, краю милий, моя Україно»

У рамках відзначення 202–ї річниці від дня народження Тараса Шевченка 9 березня у залі засідань Кельменецької райдержадміністрації та районної ради відбувся урок національної святині «Світе тихий, краю милий, моя Україно», в якому взяли участь перший заступник голови Кельменецької районної державної адміністрації Ігор Урсуляк, заступник голови Кельменецької районної ради Анатолій Горобець, трудові колективи райцентру, представники засобів масової інформації та громадськості.

      «Роль Тараса Шевченка в історії та становленні України  не здатен затьмарити час, навпаки, ми все більше відкриваємо велич його особистості, глибину почуттів та переживань, його особливу та безмірну любов до України», - з такими словами звернувся до присутніх Ігор Урсуляк. У своєму виступі він також наголосив, що навіть в цей складний для нашої країни час, ми все більше переконуємося, наскільки пророчими були шевченкові слова про майбутнє України і нашого народу. «Розуміємо, що маємо берегти найцінніше – нашу країну, бо як писав Шевченко: «В своїй хаті своя й правда і сила, і воля». 

         Під час уроку національної святині прозвучав уривок з пісні «Реве та стогне Дніпр широкий…», Віра Гладчук зворушливо виконала «Думи мої, Думи», учасники фольклорного колективу «Зоряниця» заспівали «Материнську пісню», а «Пісня про Кобзаря» лунала з вуст Марини Китайгородської. Станіслав Марко, учень Кельменецького ліцею,  декламуючи вірш «Ми восени такі похожі», душевно передав переживання самотності, знедоленості ліричним героєм-поетом, засланим далеко від рідної землі на чужину.

       По завершенню заходу перший заступник голови районної державної адміністрації Ігор Урсуляк, заступник голови районної ради Анатолій Горобець, Кельменецький селищний голова Сергій Буняк та секретар селищної ради Людмила Раренко урочисто поклали корзини квітів до пам’ятника Великого Кобзаря.