У Кельменцях вшанували героїв Небесної Сотні

Минуло два роки як Майдан Незалежності, всю Україну та Світ стрепенуло від пострілів снайперів, кулі яких обірвали життя мітингувальників. Трагічні події 18-20 лютого 2014 року стали кульмінацією масового протесного руху. Тодішня влада застосувала проти мирних громадян зброю, внаслідок чого загинуло більше ста кращих синів і дочок України. Таким чином було перейдено межу, за якою почався новий історичний відлік для нашої держави.

 Напередодні Дня героїв Небесної Сотні вшанувати загиблих та покласти квіти до меморіальної дошки прийшли представники влади та громадськості Кельменеччини. Продовжилися скорботні заходи у приміщенні Кельменецького районного будинку народної творчості та дозвілля, де працівники культури підготували та провели годину пам'яті «Небесна Сотня. На сторожі Гідності».

 До присутніх звернувся перший заступник голови Кельменецької райдержадміністрації Ігор Урсуляк та закликав всіх до спільної роботи заради побудови тієї держави, про яку мріяли герої Небесної Сотні. «У цей день прошу згадати тих, хто загинув у боротьбі за кращу Україну – героїв Небесної Сотні та героїв, що полягли на Сході. Вони - наш біль і наша гордість, це сльози нашої нації та душевний щем вдячності за все, що вони зробили для нас, за те, що перевернули свідомість українців, змусивши боротися й добиватися».

 Перший заступник голови Кельменецької райдержадміністрації зазначив, що жити в часи змін - дуже важко. «Труднощі, кризи та невдачі ми відчуваємо на собі. Але своїм бажанням змін українці заслужили на те, щоб жити в європейській сім’ї на рівні з іншими народами. Ми готові змінюватися та боротися за свій вибір. Вірю - досягнемо своєї мети!", - наголосив Ігор Урсуляк.

         На сцені будинку культури виступав колектив «Натхнення» під керівництвом Світлани Цвинтарної. Під час заходу звучали патріотичні вірші, пісні молодих талантів Кельменеччини. За допомогою вдалого підбору відеоматеріалів організаторам заходу вдалося перенести глядачів у вир подій Революції Гідності. Присутні також переглянули документальний фільм «Реквієм Небесна Сотня».

Сергій ТУРЖАНСЬКИЙ