Танець – це моя маленька свобода

 

У кожного з нас є улюблена справа – те, що ми робимо «для душі», що приносить нам задоволення, що ми робимо не заради когось чи якогось прибутку.
      З п’яти років я займаюся танцями у народному аматорському колективі «Ізвораш», який сьогодні знаний не тільки в Україні, а й у багатьох країнах світу. Від першого мого дня перебування у танцювальному залі й донині мене переповнюють надзвичайно позитивні емоції. Адже танець – це моя маленька свобода!

На жаль, сьогодні не так часто, як хотілося б, маю змогу відвідувати репетиції. Ритм життя, робота, безліч справ і на своє особисте залишається дуже мало часу. На те своє – «для душі».

Та у літню пору, час відпусток, мені все ж вдалося вирватися з буденності і поїхати зі своїм улюбленим «Ізворашом» на фестиваль до Румунії.

Міжнародний фольклорний фестиваль „Арканул” проходив 3-5 липня у місті Радівці (Румунія). Цього року у фестивалі брали участь колективи з Туреччини, Алжиру, Греції, Словаччини, Сербії, Грузії, Румунії та України, яку, власне, і представляв наш колектив.

Урочисті заходи розпочалися із зустрічі нашого керівника Романа Нагірного, начальника відділу культури і туризму Глибоцької районної державної адміністрації Ольги Крючко та керівників і представників кожного колективу з організаторами фестивалю.

Далі урочистою ходою ми разом з іншими мистецькими колективами пройшли до Центральної площі міста, де розпочався парад пісень, танців та музики.

Коли ти чуєш перші акорди мелодії танцю – тебе вже охоплюють емоції, а коли починаєш танцювати і упродовж всього виступу чуєш підтримку публіки – словами не можливо відтворити усі почуття, які переповнюють тебе!

Упродовж трьох днів перебування у Румунії кожен наш виступ супроводжувався теплим прийомом глядачів, гучними оплесками і танцями «на біс»! Це не дивно, адже всі учасники «Ізворашу» в танці викладаються сповна!

Разом з нами у фестивалі брав участь оркестр народних інструментів Глибоцького районного будинку культури (керівник Іван Чупрун, солісти Іван Боднар, Георгій Мокан, Анатолій Когут).

Під час нашої поїздки ми не тільки танцювали, а й відпочивали. Цікаво провели час: ознайомилися з культурою та традиціями місцевих жителів, смакували стравами національної кухні, влаштовували екскурсії містом та за його межами.

Фестиваль завершився святковою вечерею. Всі учасники могли поспілкуватися, а також потанцювати разом танці всіх національностей, які брали участь в «Арканулі - 2015». А ще організатори провели конкурс на кращих Містера і Міс фестивалю. Приємно відзначити, що звання Міс фестивалю «Арканул - 2015» виборола учасниця саме нашого колективу Наталя Данілова.

Додому поверталися ми не тільки з приємними враженнями, спогадами, цікавими знайомствами, а й з відчуттям певного смутку, адже знову ставати до повсякденних справ. Та, сподіваюся, попереду у нас багато виступів, концертів, конкурсів і фестивалів. Цього ж року виповнюється 25 років від дня присвоєння «Ізворашу» звання «Народного аматорського колективу», тому з нетерпінням чекаю наступної зустрічі зі своїми друзями!

Анна Семанюк,

                                                      смт Глибока