Форум літературної творчості «Людина з народу»

77318527 2513812238903345 1699613039717777408 o26 листопада, у переддень вікопомної дати, до смт Глибока з`їхалися поціновувачі художнього слова з різних куточків Буковини, імениті письменники та відомі громадські діячі, щоб вшанувати славетну краянку – Ольгу Кобилянську.

Під час урочистого відкриття форуму емоційну тональність всьому заходу надала колекція одягу від Чернівецького коледжу дизайну та економіки «Епоха Ольги Кобилянської в історичних костюмах», яку майстерно презентувало студентське модельне агентство «Рута» на чолі з викладачем Мариною Грижук. І Ольга Кобилянська зі своєю посестрою Лесею Українкою, і чернівецькі франти та панянки кінця ХІХ–початку ХХ століття, які продефілювали залом, дали присутнім відчуття дотику до легенди.

Колекцію історичних костюмів для експонування люб’язно надав Чернівецький обласний краєзнавчий музей. Учасників форуму привітали голова Глибоцької районної ради Петро Панчук, заступник голови райдержадміністрації Ілля Лопуляк, секретар селищної ради Глибоцької ОТГ Олена Бадюк, голова села Димка Петро Микитюк.

Обов`язковою умовою для усіх, хто брав слово під час заходу, було читання улюблених уривків, афоризмів з творчої спадщини Кобилянської. Таким чином організатори домоглися популяризації не лише брендового імені письменниці, але й її актуального слова. Чого варта лише в реаліях сьогодення цитата з повісті «Земля», яку виголосив на форумі Петро Панчук: «Земля – важка річ. Кров`ю пахне». Поважне журі на чолі з головою Чернівецького обласного об`єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка Остапом Савчуком та у складі поважних просвітян Марії Пелех, Тамари Мінченко, Василя Васкана, голови організації письменників Буковини Василя Джурана визначало кращих у номінаціях «Поезія. Діти», «Поезія. Дорослі.», «Проза», «Співана поезія». Дипломи переможців отримали учасники з Кіцманьщини - Яна Николайчук, Сторожинеччини – Оксана Нагорська, Наталія Корнута, Ігор Мисько, Хотинщини – Любов Жалоба, Кельменеччини – Валентин Волощук, Богдан Грубий, Глибоччини – Марія Маріщак та Марія Голунга.

Мистецьку насолоду для ока і душі подарували присутнім учні Глибоцької гімназії та Глибоцького ліцею, які разом з вихованками районного будинку творчості та дозвілля Софією Верхоляк та Еммою Лопуляк виконали вірш-флешмоб «Я кровинка твоя, мій краю» Олени Рєпіної. Учениця Глибоцької гімназії Богдана Цікул, яку на конкурс делегувала вчитель Юлія Коваль, здобула І місце у номінації «Поезія. Діти». Свої вірші-посвяти Кобилянській читали директор районного методичного центру Олеся Намака, поет-композитор, завідувач бібліотеки села Коровія, ведучий заходу Руслан Назаришин, пісню на слова Марії Козуб виконала авторка-кавиконавиця Галина Семенюк-Сисолєтіна.

Друга частина форуму відбулася у музеї-садибі Ольги Кобилянської. Учасники поклали квіти до пам’ятника Гірській Орлиці, запустили в небо голубів, як символ крилатості письменницького слова. Таку можливість надав голова ГО «Федерація професійних голубівників Глибоччини» Степан Безушко. Хранитель історії родини Кобилянських в селі Димка, молодший науковий співробітник музею Януш Дан ознайомив учасників форуму з історією написання авторкою першого твору по переїзді до Димки – «Людина з народу», друга назва якого – «Голубка і Дуб».

Ян Дан наголосив, що в цьому контексті голуби, яких сьогодні запустили в небо учасники заходу, дуже органічно вплелися у загальну мозаїку святкування. Всім учасникам подарував фото на згадку медіа-партнер Петро Митранюк («Глибока-інфо»).

Довідково

Літературний форум-фестиваль «Людина з народу» було започатковано відділом культури і туризму Глибоцької РДА у 2018 році з нагоди відзначення 155-ї річчя від Дня народження письменниці. Такий захід задумали як творчу платформу для авторів, які шукають свою стежину у лабіринтах літературної творчості, які прагнуть ділитися своїм словом і хочуть розширити коло читачів, автори, які ще не видали жодної або лише одну збірку, але мають чим поділитися зі світом.

Цього року до організації форуму долучилося Чернівецьке обласне об`єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка, забезпечивши можливість надрукувати твори авторів-переможців у журналі «Буковинська ластівка», літературно-мистецькому часописі «Буковина», Всеукраїнській газеті «Слово Просвіти» тощо. Авторів з Глибоцького району надрукує крайовий часопис «Новий день». 

Олена РЄПІНА,

начальник відділу культури і туризму Глибоцької РДА