Бібліотеки Глибоцького району – для людей з особливими потребами

70280330 201932707467136 2114661855816318976 n«Світ потребує доброти», - районний етап обласного конкурсу з такою промовистою назвою відбувся 11 вересня у читальному залі Глибоцької центральної районної бібліотеки. Організатори заходу - Чернівецька обласна універсальна наукова бібліотека ім. М. Івасюка та Чернівецьке обласне відділення громадської організації «Українська бібліотечна асоціація». Мета конкурсу – презентація досвіду обслуговування користувачів з особливими потребами працівниками публічних бібліотек Глибоцького району та бібліотек об’єднаних територіальних громад.

Учасники конкурсу творчо підійшли до завдання, презентувавши відео-фотоінформаційні матеріали про такий напрям роботи: це і клуби за інтересами та зустрічі з цікавими людьми для людей з інвалідністю, участь в благодійних акціях на допомогу дітям з особливими потребами, соціальні поїздки та обслуговування підопічних психоневрологічного диспансеру у села Петричанка, Череш Сторожинецького району тощо.

Особливо цінують наші краяни живе спілкування з бібліотекарями, коли проводяться подвірні обходи з метою обміну літератури. Бібліотекарі й книги приносять, вислухають, розрадять, води, дров принесуть, в огороді допоможуть. Натомість сельчани обдаровують небайдужих працівників культури своїми скарбами: наспівають підзабутих народних пісень, розкажуть про стародавні обряди та звичаї, поділяться спогадами про голодомор, воєнні роки, роки заслання. Всі без винятку учасниками конкурсу презентували власний досвід, який переконливо засвідчив: працівники бібліотек-філій району звершують важливу місію – сприяють адаптації людей з особливими потребами у суспільстві, заохочують найуразливіші категорії громадян до творчості, самореалізації, дають можливість відчути себе несамотніми, зігрітими людським теплом.

Саме на цьому наголошували члени журі районного конкурсу, підводячи підсумки, начальник відділу культури і туризму Глибоцької РДА – Олена Рєпіна, директор Глибоцької РЦБС – Ольга Ковальчук, заступник директора по роботі з дітьми РЦБС – Лариса Дущак, провідний спеціаліст з питань освіти і культури Чагорської ОТГ – Галина Дарій та спеціаліст з питань освіти і культури Волоківської ОТГ – Марія Онофрейчук.

Переможці районного етапу конкурсу «Світ потребує доброти» будуть нагороджені на урочистостях з нагоди святкування Всеукраїнського дня бібліотек.