Незабутня зустріч

50522202 2289634254654479 5070357954062974976 n22 січня 2019 року – день, що увійде в історію всієї України. В історії ж Глибоцького району Чернівецької області та Новопсковського району Луганської області він буде вписаний золотими літерами дружби, єднання, чуття єдиної української родини Сходу і Заходу. Вранці на розширеній нараді керівників та сільських голів за участі голови Глибоцької РДА Георгія Придія наші гості – начальник відділу культури Новопсковської РДА Ольга Козлова, директор Новопсковської централізованої бібліотечної системи Ірина Грачова, науковий співробітник Новопсковського краєзнавчого музею Олена Сухорада розповіли про свій рідний край та поділилися своїми враженнями від перебування на Буковині.

Надзвичайно зворушливо прозвучали слова учасників делегації на сцені Глибоцького районного будинку творчості та дозвілля під час свята, приуроченого 100-річчю проголошення Акта Злуки УНР та ЗУНР. На символічній карті України Ольга Василівна показала крайню точку на Сході – Новопсковщину та крайню точку на Південному Заході – Глибоччину, і всі змогли уявити собі цих 1319 км, що відділяють нас одне від одного, але, завдяки таким зустрічам, в жодному разі, не віддаляють. Голова Глибоцької РДА Георгій Придій та голова Глибоцької райради Петро Панчук вручили гостям подяки та пам’яті сувеніри. Захід завершився ланцюгом національної єдності, до якого долучилися як наші гості, так і краяни з різних областей України, які вже давно живуть на Глибоччині.

Позитивні враження від зустрічі доповнила участь в обласних урочистостях з нагоди Дня Соборності України та неперевершений концерт симфонічного оркестру Чернівецької обласної філармонії ім. Д. Гнатюка. Начальник управління культури Чернівецької ОДА Віра Китайгородська запросила гостей завітати у столицю Буковини на ювілейну «Червону руту». На завершення візиту гості взяли участь у програмі «Прайм-Тайм» на радіо «Буковина».

Учасників не покидало стійке переконання: ми буваємо у різних країнах, знаємо про всі чудеса далеких земель, можемо докладно розповісти про все на світі, і майже нічого не знаємо про себе самих. Лише по розповідях колег представники Буковини закохалися у Слобожанщину, відкрили для себе багату культуру Новопсковщини і впевнилися на все життя: на Сході чи на Заході – ми українці зі спільним генетичним кодом, бо інакше, як пояснити відчуття людей, яких бачиш вперше, а ніби знаєш усе життя.

Організатори щиро дякують усім, хто долучився до прийому гостей та особливо генеральному спонсору - заступнику голови Глибоцької РДА, профільному заступнику галузі культури, голові ГО "Козацька варта", волонтеру Іллі Лопуляку і голові Новопсковської районної державної адміністрації Людмилі Латишевій.