Тринадцятого грудня - день святого Андрія Первозванного. Стародавня християнська легенда каже, що апостол Андрій проповідував християнство у самому Царгороді, на узбережжі Чорного моря та в околицях нашої столиці, Києва. В народі це свято називають «Калита». Воно вважається парубочим святом, оскільки в Андріївську ніч парубкам дозволено бешкетувати і робити різні збитки, а дівчата цієї ночі можуть дізнатись свою долю.
З давніх-давен славилася Україна таким звичаєм, як ворожіння у ніч на Андрія. Ця давня традиція - прекрасний витвір людської фантазії, призабутої сьогодні. Тому саме 13 грудня на Глибоччині працівники будинку культури та бібліотеки провели захід "Дай, Андрію, знати, на яку долю чекати".
***
У будинку творчості та дозвілля села Черепківці учасники народного аматорського фольклорного колективу "Калинонька" та дитячого драматичного гуртка зібралися на Андріївські вечорниці. Ґаздиня - Наталія Унгурян люб’язно запросила до своєї оселі учасників театралізованого дійства. Вони виконали мініатюрами баба Параска та баба Палажка, Стецько та Юльяна з комедії «Сватання на Гончарівці», діалог Лавріна та Карпа з «Кайдашевої сім’ї».
Учасники "Калиноньки" виконали українські народні пісні, колядки та щедрівки. Ґаздиня щедро пригощала варениками, пампушками, варяницями з маком. Організувала захід Надія Заболотнюк, режисером була Ольга Репчук.
http://bukcentre.cv.ua/index.php/novini-z-rajoniv/glibochchina/3438-dai-andriiu-znaty-na-iaku-doliu-chekaty.html#sigProGalleriac32373c203