У рамках відзначення в Україні визначних історичних подій, Глибоцький районний краєзнавчий музей офіційно представив пересувну експозицію «Люди свободи» та нумізматичну експозицію, присвячену віковому ювілею гривні.
Йдеться про 100-річчя Української революції 1917-1921 років, 100-річного ювілею гривні, 100-річчя визволення Криму від більшовиків та 100-річчя створення військово-морського флоту. На відкритті були присутні високоповажні гості - голова Глибоцької РДА Г. Придій, голова райради П. Панчук, перший заступник голови райради В.Гуменний, начальник відділу культури і туризму О. Репина. Також директор Опришенського музею археології та етнографії ім. М.Гакмана М. Боднарук з учнями Опришенської ЗОШ, директор літературного музею Д.Ботушанської О. Шевченко, вчитель економіки Глибоцького ліцею О.Чубрей з учнями 11-го класу, директор Глибоцького РБТД Р.Нагірний. Вітаючи учасників, голова райдержадміністрації зазначив:
- Такі заходи мають неабияке значення для зростання національної свідомості народу України, особливо для молоді. У такий спосіб долаються нав’язані стереотипи, ми дізнаємося про незвичайних людей і знакові події в історії нашої держави.
Голова районної ради П. Панчук люб’язно представив широкому колу свою багату приватну нумізматичну колекцію, розповів про найцікавіші екземпляри та про те, що кожна монета має свою окрему історію, а за монетами можна вивчати історію України з найдавніших часів. Про роль нумізматики у вивченні історії нашої держави та про монети Причорномор’я розповів директор Опришенської ЗОШ М. Боднарюк, який теж представив аудиторії вражаючу колекцію бонів та античних і середньовічних монет з фондів Опришенського музею. Вони перебували в обігу на території України і Буковини протягом періоду Української революції 1917-1921 років.
Відтак учням презентували виставку «Люди свободи»: 26 непересічних постатей української історії, які своєю працею та боротьбою у минулому столітті зробили можливим відновлення незалежності України. Ці люди дуже різні - композитори і музиканти, художники, політики, військові, священики. Кожного з них радянський режим намагався зламати – когось у в`язниці, когось у «шарашці», фізичними чи моральними тортурами. Жоден із них не мав можливості реалізувати свій потенціал на повну потужність. Але вони зуміли зберегти свободу в собі та пронести її через роки неволі.
http://bukcentre.cv.ua/index.php/novini-z-rajoniv/glibochchina/2821-dolayuchi-bili-plyami-istoriji.html#sigProGalleria8f27059f70