22 січня до музею «Світовий центр старообрядництва» у селі Біла Криниця Глибоцького району на історичну хвилину до Дня Соборності України завітали офіцери відділу прикордонної служби «Черепківка» та офіцери Національної академії державної прикордонної служби України ім. Б.Хмельницького. Під час дискусії присутні згадували ці дві вікопомні події - проголошення незалежності Української Народної Республіки 1918 року та Акт Злуки українських земель 1919-го. Українська Народна Республіка – перша українська держава у ХХ столітті, яка стала першою серед нових держав у Східній Європі і проголосила незалежність раніше, ніж три країни Балтії, Польща та Чехія. Ось чому 24 серпня 1991 року можна вважати, що відбулося фактично не здобуття, а відновлення незалежності нашої держави.
Проголошення возз’єднання УНР та ЗУНР 22 січня 1919 року є історичним актом об’єднання українських земель в єдину державу. Саме ці події, а не приєднання Західної України до СРСР 1939 року є головними для історії новітнього українського державотворення. Національна єдність є не тільки базовою цінністю, а й обов’язковою передумовою успішного спротиву зовнішній агресії. Для того, щоб відстояти УНР, українцям забракло єдності та національного усвідомлення. Незалежність і соборність – запорука виживання української державності. Сьогодні бійці в зоні проведення АТО так само відстоюють не лише незалежність, а й соборність України. Важливо проаналізувати і врахувати помилки минулого. Саме у День Соборності треба ще раз нагадати, що Крим та Донбас – це Україна.
http://bukcentre.cv.ua/index.php/novini-z-rajoniv/glibochchina/2552-do-svitovogo-tsentru-staroobryadnitstva-zavitali-prikordonniki.html#sigProGalleriafd0b219678