Круглий стіл на тему: ««Заклади культури в умовах децентралізації»

 

Круглий стіл на тему: ««Заклади культури  в умовах децентралізації»19 жовтня у читальному залі Глибоцької центральної районної бібліотеки відбулося засідання круглого столу на тему: «Заклади культури в умовах децентралізації» з питань децентралізації та добровільного об’єднання громад у Глибоцькому районі. Куратор проекту - заступник директора ЧОУНБ ім. Івасюка Марія Довгань. Основні спікери зустрічі - консультант з питань місцевого економічного розвитку регіонального відділення Асоціації міст України, заступник голови ЧОГО «Комітет виборців» Ігор Бабюк, експерт з правових питань Регіонального офісу з питань децентралізації Ольга Чепель.

 Учасниками круглого столу були голова Глибоцької райдержадміністрації Георгій Придій, заступник голови райдержадміністрації, куратор відділу культури і туризму Ілля Лопуляк, перший заступник голови районної ради Віталій Гуменний, заступник голови Глибоцької ОТГ Василь Зеленівський, начальник відділу культури і туризму РДА Олена Рєпіна, головний спеціаліст відділу культури і туризму Олена Сандуляк, голова Волоківської ОТГ Валентин Глопіна, юрист Волоківської ОТГ Микола Онуфрійчук, секретар Тереблеченської ОТГ Ольга Капрош, кореспондент газети «Новий день» та завідувач бібліотек-філій, які вже працюють у громадах.

Про проблемні питання, з якими стикнулися заклади культури у Глибоцькому районі в контексті децентралізації виступила начальник відділу культури і туризму РДА Олена Рєпіна. Голова Глибоцької райдержадміністрації Георгій Придій привітав учасників круглого столу та відзначив, що культура у районі працює на високому рівні. Висловили своє бачення роботи бібліотечних закладів заступник голови райдержадміністрації Ілля Лопуляк та перший заступник голови районної ради Віталій Гуменний. Про недоцільність виведення бібліотек, що входять в ОТГ з добре налагодженої централізованої бібліотечної системи, доповіла завідувач методично-бібліографічного відділу ЦРБ та ведуча засідання Наталя Федорчук. Про процеси децентралізації в області виступив консультант з питань місцевого економічного розвитку регіонального відділення Асоціації міст України, заступник голови ЧОГО «Комітет виборців» Ігор Бабюк. Про порядок проведення правової інформаційної кампанії в ОТГ виступила експерт з правових питань Регіонального офісу з питань децентралізації Ольга Чепель. Під час роботи також виступили голова Волоківської ОТГ, юрист Волоківської ОТГ та секретар Тереблеченської ОТГ.

 Про бібліотеки в умовах децентралізації, їхню роль як соціокультурних центрів, інформаційних посередників між владою та громадою розповіла заступник директора ЧОУНБ ім. Івасюка Марія Довгань. Подякувала учасникам засідання за надзвичайно корисний захід та підвела підсумки засідання начальник відділу культури і туризму РДА Олена Рєпіна.