Слава козацька - гордість держави

Щороку у жовтні ми відзначаємо чимало важливих дат. Це й День козацтва, День захисника України та свято Покрови Пресвятої Богородиці. Цього року 14 жовтня виповнилося 75 років від дня створення УПА.

12 жовтня бібліотекарі Глибоцької районної дитячої бібліотеки спільно з Глибоцькою ЦРБ, Глибоцьким краєзнавчим музеєм та учнями Глибоцького ліцею з гордістю вшанували подвиг нескорених українців, організувавши великий та змістовний захід "Слава козацька - гордість держави", на якому згадали усіх тих, хто стояв біля витоків становлення української держави, тих, хто гідно боровся за право називатися Українцем й тих, хто досі відстоює цілісність нашої країни.

На захід завітали директор Глибоцького центру туризму та краєзнавства А. Дудка, осавул, начальник курінної канцелярії В. Григорчук, керівник Глибоцької районної громадської організації "Народний дім Глибоччини" М. Майщук, головний спеціаліст відділу культури Глибоцької РДА О. Сандуляк, молодший спеціаліст ОТГ М. Заєць, боєць АТО, волонтер ГФ "Козацька Варта" В. Грижук, директор Глибоцької ЦБС О. Ковальчук.

Присутні на заході ніби поринули у ту історичну епоху, коли вчувався шелест козацьких знамен та брязкіт козацької зброї, переглядаючи відеоряд про сильних і мужніх героїв - Івана Сірка, Дмитра Вишневецького, Северина Наливайка, Івана Підкову, Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького.

Особливу увагу зосередили на Буковинському краї в часи Другої Світової війни, а саме на діяльності збройного підпілля УПА "Підкова", що діяла на території Глибоччини у селі Купка. Ближче познайомитися з цим історичним періодом вдалося завдяки М. Рубанцю. У Глибоці проживає ветеран Другої світової війни, очевидець тих подій Т. Зеленко. Він розповів, що у 1943 році румунська жандармерія почала арештувати учасників ОУН та представників патріотично налаштованого населення.

На варті миру і добра стоїть районне громадське формування «Козацька варта». Діяльність цього формування зосереджена на волонтерській організації, яка займається допомогою військовим на передовій в зоні АТО з травня 2014 року. З тероризмом на Сході воюють не лише військові підрозділи, але й вся Україна. Волонтери працюють з фронтом напряму, дізнаючись про потреби безпосередньо від солдатів та офіцерів. Масштаб роботи у волонтерському тилу величезний.

…На Сході України вже четвертий рік гинуть наші воїни. Серед загиблих є й герої Глибоччини. Присутні на заході низько схилили голови на знак пошани про їхній подвиг.