У Глибоці юних митців знайомили з культурою Японії

За ініціативи Президента України та з народи 25–ти річчя встановлення дипломатичних відносин між країнами 2017 рік оголошено Роком Японії в Україні. Працівники Глибоцької центральної районної бібліотеки запланували низку заходів, що ознайомлять читачів з літературою, історією, культурою та звичаями цієї дивовижної країни.

Перший захід вирішили розпочали зі свята весни. Восьмого березня в України святкують Міжнародний жіночий день. А третього числа третього місяця прихід весни у Японії святкують, відзначаючи День дівчаток, або «Хінамацурі». Японці завжди шанували представниць прекрасної статі. Хінамацурі - одне із свят, коли японці шанують чисту дівочу красу. «Хіна» в перекладі з японської означає «маленька паперова лялька». Довгий час це свято вважалося державним. Поєднавши свято Хінамацурі з Міжнародним жіночим днем, працівники ЦРБ спільно з викладачами організували та провели захід для учнів Глибоцької художньої школи.

Під звуки традиційної японської музики та відеоряду «Весна у Японії» завідувач відділу обслуговування Ольга Хобзей ознайомила присутніх не тільки з історією свята дівчаток, але й з культурою, релігією, традиціями, архітектурою та ремеслом Країни вранішнього сонця. Про японську техніку шиття «Боро» (шиття з клаптиків тканини) та про японські стилі малювання розповіла викладач Алла Силантьєва. Бібліотекар Лідія Брудер провела майстер–клас по виготовленню японського журавлика у техніці орігамі, адже саме журавлик в Україні символізує прихід весни. Усі бажаючі мали змогу навчитися малювати ієрогліфи з символами здоров’я, щастя, кохання, удачі, успіху, доброти та натхнення.