«Мерцішор» - 2017 на Глибоччині

26 лютого на Глибоччині відбувся V Регіональний фестиваль румунського фольклору «Мерцішор»-2017. Понад 20 колективів з усього району презентували свій різножанровий творчий доробок: пісні, інструментальні композиції, запальні народні танці, театралізовані постановки, обрядову поезію тощо.

Цього року фестиваль відбувся в одному з найсамобутніших населених пунктів району, - селі Опришени. Гостинний ґазда, сільський голова Микола Попович для проведення масштабного дійства відчинив двері ошатного Опришенського будинку творчості та дозвілля. Головним меценатом заходу став Народний депутат України Григорій Тіміш, який завжди охоче підтримує мистецькі проекти, всебічно сприяє розвитку багатогранної культури рідного краю. Вітаючи організаторів та учасників заходу, він, зокрема, зазначив: «Свято Мерцішор - це ода перемоги весни над зимою, добра над злом, миру над війною. Вірю, мир запанує в Україні, відродиться наша держава, а сьогодні, у непростий для всіх час, кожен має усвідомити - важливо,зберігаючи свою національну ідентичність, гуртуватися пліч-о-пліч під нашим спільним українським дахом».

Завдяки фінансовій підтримці фестивалю учасники були нагороджені дипломами та цінними подарунками, а Опришенська сільська рада отримала грошову премію на розвиток культури підпорядкованих їй сіл Опришени та Слобідка. Учасників фестивалю привітали поважні особи - голова Чернівецької обласної ради, уродженець села Опришени Іван Мунтян, перший заступник голови Глибоцької райдержадміністрації Віталій Коломієць, Генеральний консул Румунії в Чернівцях Елеонора Молдован.

Пані Елеонора наголосила: «Традиції свята Мерцішор понад тисячу років, воно тому таке велелюдне і зрозуміле представникам різних національностей, що засноване на загальнолюдських цінностях, на вічних потребах людської душі, які об`єднують представників різних культур та етносів - потреба у любові, підтримці, утвердженні добра, прагненні миру та спокою. Ці вічні перехрестя людського буття об`єднують і два сусідніх народи - румунів та українців». Вона також зазначила, що далеко не кожна громада в Румунії може пишатися такою популярністю румунського фольклору серед дітей та молоді, як серед учасників фестивалю на Глибоччині. Привітали гостей та учасників заходу начальник відділу культури і туризму Глибоцької РДА Олена Рєпіна, голова румунського товариства на Буковині "Міхай Емінеску", поет, публіцист, видавець, уродженець села Опришени Василь Бику, директор Опришенської ЗОШ, директор Опришенського музею археології та краєзнавства імені М. Гакмана Микола Боднарюк.

Олена Рєпіна щиро дякувала усій команді, яка підготувала цьогорічний фестиваль, зокрема директору Глибоцького районного будинку творчості та дозвілля Роману Нагірному і всім його працівникам, автору сценарію та ведучій фестивалю, завідувачу бібліотеки-філії с. Слобідка, солістці народних аматорських колективів "Датіна" та "Мугурєл" Марії Романюк, директору БТД с. Опришени Мафтею Німіжану, завідувачу бібліотеки-філії с. Опришени Розі-Марії Пагон. Вона також наголосила на великому внеску в розвиток фестивалю заслуженого працівника культури України Георгія Нагірного та його дружини Орисі Петрівни.

Від імені організаторів та учасників Олена Рєпіна вручила подяки народному депутату України Григорію Тімішу та сільському голові Костянтину Поповичу.