Підсумкова нарада працівників культури Глибоччини

3 лютого у залі засідань Глибоцької райдержадміністрації відбулася нарада працівників культури Глибоцького району за підсумками роботи у 2016 році. У нараді взяли участь начальник управління культури Чернівецької ОДА Віра Китайгородська, очільники району – голова РДА Григорій Придій та голова райради Петро Панчук, начальник фінансового управління Стефанія Шородок, голова райкому профспілки працівників культури Глибоччини Лідія Максимюк.

Нараду розпочала начальник відділу культури і туризму Глибоцької РДА Олена Рєпіна. Читці–декламатори - режисер, заслужений артист України Мирослав Маковійчук та акторка народного аматорського театру Глибоцького РБТД, донька знаного на Буковині поета Георгія Трафюка Марічка виконали твір Василя Самійленка «Пам`яті Т.Г. Шевченка». День народження автора відомого вірша відзначався саме 3 лютого. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять усіх борців за волю та незалежність нашої держави.

Свою доповідь начальник районного відділу культури розпочала тезою: «Якщо лікар піклується про фізичне здоров`я людей, і ніхто не сумнівається у доцільності його праці, то працівник культури – це той особливий ресурс держави, який дбає про ментальне здоров`я нації». Вона доповіла про основні здобутки року, акцентувавши увагу на національно-патріотичному спрямуванні заходів у минулому році, детально зупинилася на міжнародних культурних зв’язках, що будують учасники колективів та працівники закладів культури прикордонної зони. Олена Рєпіна розповіла про здобутки аматорських колективів та окремих виконавців, детально зупинилася на модернізації матеріально-технічної бази закладів культури району та висловила подяку за спрямування державних коштів на розвиток культури народному депутату Верховної Ради України Григорію Тімішу, головам РДА та райради, сільським головам та головам ОТГ.

Співдоповідач – директор Глибоцької районної ЦБС Ольга Ковальчук проаналізувала діяльність книгозбірень району, розповіла про інноваційні форми і методи роботи, запроваджені у минулому році, звернула увагу на нові креативні проекти, які буде реалізовано протягом 2017 року - «Бібліоняня», «Бібліоволонтер» тощо.

Директор Глибоцького РБТД Роман Нагірний звернув увагу присутніх на ті ланки роботи, яким потрібно приділити особливу увагу: збільшити кількість платних послуг, розвивати фольклорний, театральний, вокально-хоровий жанри.

Зачепило за живе звернення начальника управління культури Чернівецької ОДА Віри Китайгородської, яка зокрема зазначила: «Приїхала до вас і побачила у коридорах пакунки, що готуєте на Авдіївку сьогодні. І така асоціація у мене склалася з вашим районом: ви на межі держави і ви є, напевно, головним блокпостом захисту нашого кордону». Вона також закликала працівників культури району створювати музейні кімнати при кожному закладі культури, берегти і примножувати народні ремесла й традиції. Висловила подяку керівництву Глибоччини за стійкий інтерес до мистецьких проектів та сприяння розвитку культури. Віра Микитівна висловила впевненість у тому, що жодна установа протягом 2017 року не буде ліквідована, а жодна ставка – скорочена.

До працівників культури звернувся голова Глибоцької районної державної адміністрації Георгій Придій, який звернув увагу на удосконалення роботи як клубних, так і бібліотечних установ району, впровадження нових сучасних методів для популяризації національного та кращих зразків світового мистецтва, запевнивши, що «націю, яка воює, працює і святкує, перемогти неможливо».

У своїй доповіді голова районної ради Петро Панчук звернув увагу присутніх на діяльність закладів культури в умовах децентралізації, зауваживши, що у процесі об’єднання територіальних громад сучасні працівники культури мають визначити нові напрями роботи, а задоволення культурних потреб населення має відбуватися на високому рівні.

Начальник фінансового управління Глибоцької РДА Стефанія Шородок ознайомила із фінансовими перспективами 2017 року, окреслила коло проблем, з якими зіткнулися представники влади при плануванні бюджету й шляхами їхнього вирішення, а також відповіла на запитання керівників структурних підрозділів відділу культури.

Під час наради кращих працівників культури за підсумками роботи у 2016 році нагородили почесними грамотами, а ювілярам вручили цінні подарунки. Присутнім на нараді вишукану музичну композицію подарували Іван та Даниїл Лупу.

Після закінчення наради Віра Китайгородська разом з куратором галузі культури в районі Іллею Лопуляком відвідали будинок творчості та дозвілля села Черепківці. Цей заклад культури був нещодавно оснащений 19 конвекторами та новими кріслами у глядацькій залі. Покращення матеріально - технічної бази стало можливим завдяки сприянню народного депутата ВРУ Григорія Тіміша. Це своєрідний «дарунок» з нагоди присвоєння у 2016 році звання «народний аматорський» театру «Родина», що діє при БТД. Учасники колективу привітали гостей жартівливою інсценівкою, продемонстрували творчу атмосферу репетицій.

Загалом начальник управління культури Чернівецької ОДА Віра Китайгородська дала високу оцінку роботі працівників культури Глибоччини у минулому році.