Фестивалі колядок відбулися на Глибоччині

     Нещодавно у Йорданештській парафії Святих Архангелів Михаїла та Гавриїла, в якій служить отець Марчел Ніцу, відбувся вечір колядок. Його організували священики, які мешкають у цьому селі, а їх шестеро. До місцевого будинку культури ім. Чиприяна Порумбеску прийшли почути чудових коляд понад 500 парафіян різного віку.

       До присутніх звернувся сільський голова Георгій Лютик та священик Іоан Банилян, які повідомили про початок нового фестивалю колядок сіл долини Серету. З гарно прикрашеної сцени лунали коляди у виконанні місцевого чоловічого хору «Фіій Арбороасей», церковних хорів сіл Просіка, Петричанка, Привороки, Багринівка. Потішили глядача своїми колядками учні духовних семінарій – вихідці с. Йорданешти та навколишніх сіл, які приїхали у рідні домівки відсвяткувати Різдво Христове. Активну участь у проведенні заходу взяли й викладачі та учні місцевих шкіл.

     Про значимість коляд та їхнє походження розповів отець Костянтин Чоботар, настоятель Свято-Троїцької церкви села Багринівка, доля якого тісно пов’язана з селом Йорданешти.

***

У будинку культури с. Волока відбувся V фестиваль коляд, організований благочинним Глибоцького району Іоаном Гордою. Учасників фестивалю привітали секретар Чернівецько-Буковинської єпархії архімандрит Никита, консул Генерального консульства Румунії у Чернівцях Едмонд Нягоє, заступник голови Глибоцької РДА Ілля Лопуляк, заступник голови райради Віталій Гуменний та сільський голова Валентин Глопіна.

У залі були присутні священнослужителі, які разом зі своїми церковними хоровими колективами завітали на свято.