Потрійне свято на Глибоччині

 

Рясними на урочистості та святкові заходи виявилися на Глибоччині День молоді, День селища та 20 - річниця Конституції України, які відзначили громадськість райцентру. Щирі вітання очільників району та селища, а також іменитих гостей з Польщі, Румунії та сусідніх громад. Виставка народних ремесел та майстер-класи для бажаючих перейняти таємниці народних умільців. Конкурс випічки - фестиваль «Глибоцький медівник». Виставка учнівських робіт Глибоцької художньої школи. Спортивні змагання. Усе це гармонійно поєдналося у святковому калейдоскопі.

Мистецьку атмосферу протягом усього дня забезпечила яскрава палітра виступів працівників культури району та гостей. Полінаціональну самобутність, як родзинку Глибоччини, презентовано у концерті фольклорних колективів піснею та танцем різних національностей: української – «Суцвіття Глибоччини» (Христина Пантя), І-ої танцювальної групи - «Джерельце» (Наталя Зелізко) Глибоцького РКБТД, фольклорний гурт «Забава» - с. Михайлівка (Мирослава Юркевич),вокальна група «Буковиночка» - с. Черепківка (Надія Заболотнюк), «Датіна» - с. Опришени (Марія Романюк), вокальний ансамбль «Вербиченька» - с. Стерче (Марина Ярчук); румунської – троїста музика Глибоцького РКБТД (Володимир Харитеску), оркестр народних інструментів та вокальний ансамбль "Pe valea siretului" - сіл Карапчів, Йорданешти, Сучевени, «Гірська орлиця» - с. Димка (Мірча Микитюк), НААТ «Ізвораш» РКБТД (Роман Нагірний); польської – фольклорний колектив «Долина Сірету» - с. Тереблече (Валентина Вишняк), віртуозною грою потішила присутніх Глибоцька музична школа – Богдан Беженарь, Дмитро Косован та Іван і Даниїл Лупу. А концерт до Дня молоді своїми іскрометними створили вихованці вокальної студії «Зорепад» (Аліса Божеску) РКБТД та учасники танцювальних студій приватної школи «Лідер».

Щирими оплесками вітали глибочани гостей з Котилево Новоселицького району та Мамаївців Кіцманського району, зокрема об’єднаного музичного колективу «Надвечір`я», у виконанні яких пролунали українські ліричні, жартівливі, авторські та народні пісні. Подяку за якісну співпрацю очільникам району вручила співорганізатор виступу, керівник волонтерського центру обласної ради ветеранів України Тетяна Саєнко.

До душі глибоцькій молодіжній аудиторії припали пісні у виконанні гостей – Анастасії Бені, лауреата обласних співочих конкурсів зі Стрілецького Кута Кіцманського району, Марини Тимофійчук, відомої авторки та виконавиці патріотичних пісень із Чернівців та гурту «ЛББ» зі Львова, які подарували справжню мистецьку насолоду живої музики, лемківську, галицьку та гуцульську пісні у стилі кантрі.
Заклади культури району також долучилися до фестивалю «Глибоцький медівник»: районний будинок творчості та дозвілля та Централізована бібліотечна система представили свої варіації на тему традиційної глибоцької випічки, оформивши композиції у двох палатках (серед 14 учасників). Головний приз фестивалю, а це - 5000 грн. від Глибоцької селищної ради об’єднаної територіальної громади, дістався колективу Глибоцького районного будинку культури та дозвілля – керівник Роман Нагірний. Колектив першим зареєструвався на участь у конкурсі і виборов звання першого переможця першого фестивалю «Глибоцький медівник», що претендує стати щорічним!

На святкування в Глибоку приїхали і відомі глибочани, які у царині мистецтва уславили наш край в Україні та світі. Серед них - заслужена артистка України Анна-Дарія Андрусяк, яка спільно із заслуженим артистом України Мирославом Маковійчуком провели урочистості, серед гостей була й професійна художниця, уродженка Глибоцького району, чиїми роботами захоплюється Європа, – Лариса Куваєва.

Працівників культури району зі святами привітав головний спеціаліст управління культури ЧОДА Ігор Сорокоумов. Принагідно зауваживши окремі моменти організації святкових заходів.

Святкування тривали до опівночі і завершилися святковою молодіжною дискотекою від Юрія Шородка на центральному майдані селища.

                                                       Олена РЄПІНА,                            

                                                       начальник відділу культури та туризму

                                                       Глибоцької РДА

                                                       Фото Петра Митранюка