«Берегині народних звичаїв та обрядів»

12 червня у будинку народної творчості та дозвілля села Старий Вовчинець Глибоцького району відбувся творчий вечір «Берегині народних звичаїв та обрядів» з нагоди 95-річчя Фрозії Червінської та 75-річчя Вероні Бугні. Глядачам були представлені виставки ювілярок – вишиті сорочки, ткані килими, горботки, вишиті подушки, ясики та ін.

Ведуча Олеяна Балан розповіла, що вже понад 30 років Вероня Бугня є учасницею НАФК «Вишиванка». З вітальним словом до ювілярок звернувся голова села Старий Вовчинць П. Остафійчук, начальник відділу культури та туризму О. Рєпіна та керівник делегації комуни Кендешти Ботошанського повіту Румунії Николай Патенський.

Глядачі почули вокальні номери у виконанні тріо у складі Фрозії Іванівни, її дочки Феліції та онучки Марії. Вероня Флорівна заспівала разом з «Вишиванкою» народну пісню «Ой над ставом, над ставочком».

На екрані демонстрували фотографії з життя ювілярок.

Концертна програма розпочалася українським народним танцем «Рушничок» у виконанні молодшої танцювальної групи «Едельвейс». На заході виступили солістки Надія Заболотнюк та Анна Кирилюк - музичний гурт «Весільний тараф»

Фольклорний аматорський колектив «Кумоньки» з села Слобідка привітав ювілярок, виконавши для них декілька українських народних пісень (керівник – В. Романюк). «Молдавські візерунки» та румунські народні пісні глядачі мали змогу почули у виконанні троїстих музик (солістка - Д. Пушкель).

Гості з Румунії – духовий оркестр «Флоріле Буковіней» – виконали чотири композиції, а дует у складі Василя Скутельника та Соріна Шевкалюка –українські народні пісні. У залі діяла книжкова виставка «Берегині народних звичаїв».