(мистецька палітра онлайн етнопроєкту «Буковинське Різдво»)
Із творчого доробку (вибране двадцять друге)
Світлана Білоцерківська – буковинська художниця декоративно-прикладного мистецтва, педагог. Народилася 26 травня 1965 р. в селі Нові Бросківці Сторожинецького району Чернівецької області. Навчалася у Чернівецькому педагогічному училищі (1987-1990 рр.). З 1998 р. працює в Сторожинецькій художній школі викладачем рисунку, живопису, композиції та скульптури. Світлана Валеріанівна учасниця обласних та районних виставок.
"Різдвянний янгол", 2015 (батик, холодний розпис) |
Талановита мисткиня пише ліричні квіткові композиції та натюрморти в техніці батику. Завдяки технологічним особливостям холодного розпису майстерно передає природну красу та розмаїття форм і кольорів квітів, бутонів, листочків. Найулюбленіші – ромашки, маки, волошки, тюльпани, гортензії, флокси та інші. На квіткових натюрмортах зустрічаються фрукти, предмети побуту. І все ж таки квіти виступають головною домінантою творів художниці, яка тонко відчуває колір, досконало передає м’які тональні переходи, контрасти світла і тіні. Експериментує Світлана Валеріанівна й у техніці акварелі та олії.
Не оминула увагою художниця різдвяну тематику, яка є улюбленою багатьох буковинських художників. Її твір «Різдвяний янгол» емоційний, яскравий та святковий. У центрі – янгол, який грає на грамофоні та сповіщає благу вість світу про народження Ісуса Христа, у його підніжжі розгорнулася широка панорама буковинського села, позаду за горами видніється церква та вітряк. Усю площину неба займає різдвяна зірка з символом у центрі – рибою, що знаменує християнську віру, та міфічним птахом – символом сонця й відродження. Композиція твору – динамічна, колорит побудований на контрастному зіставленні холодних та теплих тонів. Рисунок резервуаром надає картині графічності, а застосування колірних плям, тональних розтяжок акриловими фарбами – живописності, використання солі – фактурного ефекту.
Альона БЕЖЕНАР,
мистецтвознавиця,
методистка Буковинського центру культури і мистецтва