Новини

Незабутня зустріч з гостями з Луганщини

 

15 січня  учбово-методичний центр культури Буковини відвідав дитячий танцювальний колектив “Попасняночка”  з міста Попасна Луганської області разом із делегацією, яку очолив заступник голови Попаснянської військово-цивільної районної державної адміністраціі Микола Ханатов. У складі делегації – керівник колективу Галина Бондаренко та начальник відділу культури Попаснянської районної державної адміністрації Юлія Сінкевич.

         Упродовж дня гості зі сходу зустрілися із заступником голови Чернівецької обласної державної адміністрації, керівником апарату Русланом Сенчуком, директором департаменту освіти і науки

Оксаною Палійчук, начальником управління культури Вірою Китайгородською, начальником управління суспільних комунікацій Тарасом Романко, побували на екскурсії в Чернівецькому національному університеті імені Ю.Федьковича, відвідали фестиваль “Маланка-фест”. Після цього їх очікував святковий обід у приміщенні Учбово-методичного центру культури Буковини, де відбулася зустріч з працівниками установи, які розповіли про свою роботу, провели екскурсію в майстерні-світлиці народних ремесел та декоративного мистецтва, ознайомили з “Галереєю пошани”, на якій вшановано кращі клубні заклади, аматорські колективи, мистецькі школи, народні майстри краю за результатами Iобласної рейтингової культурно-мистецької програми.

 Привітала гостей заступник начальника управління культури Чернівецької ОДА Тетяна Шарагова, яка й організувала  перебування гостей на Буковині.

Начальник відділу регіонального розвитку Чернівецької обласної ради та учасниця Чернівецької міської громадської організації "Жіночий клуб "Успішна чернівцанка" Тетяна Татарчук розповідає:

- Ми давно співпрацюємо з учбово-методичним центром культури Буковини – спільно організовуємо конкурси та благодійні фестивалі. Нам було цікаво взяти участь у цій зустрічі, адже у нашому клубі також є людина зі сходу - хореограф Тетяна Паскаль. Цікаво й поспілкуватися з людьми, які також ідуть стежиною мистецтва. Сподіваюся, ця зустріч у майбутньому матиме продвження подорожжю буковинців на Луганщину із творчими виступами, оскільки необхідно вивчати культуру один одного для спільного збагачення світогляду та взаєморозуміння.

Заступник голови Попаснянської військово-цивільної РДА Микола Ханатов дякує за теплий прийом:

-Від усієї луганської громади дякуємо за організацію подорожі, яка особливо важливою стала для дітей. Впевнений, ці враження для них стануть незабутніми. Сподіваємося, наступна наша зустріч вібудеться на Луганщині.

Поділилася враженнями керівник колективу “Попасняночка” Галина Бондаренко:

- Очолюю колектив уже вісім років. Це наша перша подорож на Буковину. Насамперед це значна подія у житті дітей, які мали змогу виступити у Вижниці на фестивалі, познайомитись із місцевими традиціями. Ми щиро вдячні сім’ям, які надали житло - прощалися з ними, наче з близькими родичами. Тепло зустріли нас і у Вижницькому краєзнавчому музеї, де місцеві діти заспівали декілька пісень. Затишні вулички Чернівців, Чернівецький національний університет ім.Ю.Федьковича, музично-драматичний театр, Банченський чоловічий монастир - це все справило таке враження, наче поринаємо у давні часи…

Учасниця колективу Аліна Змитрович із приємними емоціями згадувала не лише екскурсії містом, де була вперше, а й доброзичливість людей, які так гостинно прийняли їх на Буковині.

Підприємця Ігоря Труфанова, який взяв на себе нелегку роль водія, вразила відкритість та щирість буковинців, неповторний колорит міста, в якому помітні сліди культур багатьох національностей.

 На офіційному сайті Вижницької РДА повідомляють, що у переддень того, як гості завітали до нас в учбово-методичний центр культури Буковиини, вони вже встигли побувати у Миговому, Берегометі, відвідали Національний природний парк “Вижницький”, де їх зустрічали колядками та віншуваннями вихованці школи мистецтв. А “Попасняночка” порадувала своїми танцями глядачів Міжнародного фестивалю пісні і танцю “Зима в Карпатах”, який проводився у Вижниці. Особливо приємним сюрпризом для гостей з Луганщини стала зустріч з народною артисткою України, учасницею тріо “Золоті ключі” Валентиною Ковальською та вихованцями Київського військового ліцею ім.І.Богуна, які спільно виконали щедрівки.

Діти з Луганщини проживали у вашковецьких сім’ях, де ознайомилися з давніми традиціями маланкування та стали безпосередніми учасниками обласного фестивалю маланок "Вашківецька переберія".

         На завершення зустрічі гостям з Луганщини вручили пам’ятні буковинські сувеніри, книги про край, в якому вони побували,  його митців, солодощі,  а від від учнів Сокирянської художньої школи  - рукотворних паперових ангелів, від учнів Сторожинецької художньої школи - справжні буковинські писанки.

Проводжаючи гостей, ми щиро бажали один одному:  “До нових зустрічей!”.

Нехай ті символічні дитячі писанки будуть у луганчан на великодньому столі вжепід мирним небом України. 

                                                                               Елла Мадей,

                                                                               методист УМЦКБ