Новини

Виставка творчих робіт родини Теуту

    11 грудня у приміщенні учбово-методичного центру культури Буковини відбулося відкриття виставки творчої родини Теуту з міста Новоселиця. Знані на Буковині та за її межами митці Леся Теуту, Володимир Теуту та їхня донька Ольга Дамянова - постійні учасники багатьох районних, обласних, всеукраїнських та міжнародних культурно-мистецьких заходів.

   ЛЕСЯ БОРИСІВНА ТЕУТУ – майстриня гобеленового ткацтва, художник, педагог, директор Новоселицької художньої школи, лауреат обласної літературно-мистецької премії ім. О.Кобилянської у номінації «Кращий твір живопису», лауреат районної літературно-мистецької премії ім. С.Сабадаша.

   Леся Борисівна на добровільних засадах проводить майстер-класи з гобеленового ткацтва у майстерні-світлиці народних ремесл та декоративного мистецтва УМЦКБ.

    Свою любов, вміння і талант вона передає дітям, навчаючи їх малювати та опановувати непросте ремесло створення гобеленів. Кожен її виріб вражає веселковим різнобарв'ям кольорової гами, зачаровує та сприймається, наче довершена, самодостатня мізансцена з власним сюжетом, композицією та оригінальністю малюнка.

   ВОЛОДИМИР АРКАДІЙОВИЧ ТЕУТУ - художник-живописець, старший викладач Новоселицької художньої школи. Він навчає дітей не тільки малювати, але й відчувати прекрасне в оточуючому світі. Сам художник відтворює на полотнах мальовничі краєвиди буковинського краю та одне з найпрекрасніших творінь природи – квіти.

   ОЛЬГА ВОЛОДИМИРІВНА ДАМЯНОВА викладає історію мистецтва, «Предмет за вибором», «Композицію», «Живопис» та «Рисунок» у Новоселицькій художній школі. Молода і перспективна художниця працює у галузі декоративного живопису. Її приваблюють мотиви традиційної народної культури з елементами писанок, рушників, які лягають на полотно гармонійним орнаментом та сміливим колористичним рішенням.

  Перед початком заходу гості знайомилися з експозицією під супровід бандури у виконанні Вікторії Зузяк, викладача Новоселицької музичної школи ім. М. Мозгового.

   Відкрив виставку Микола Шкрібляк, директор УМЦКБ, заслужений діяч мистецтв України. Він зауважив:

- Щойно ми мали змогу відчути, що звуки бандури перегукуються з мотивами творів, які прикрашають сьогодні нашу залу. Особливістю цієї виставки є те, що вона родинна, а це нечасто буває у світі мистецтва. Родина Теуту сумлінно передає свої знання новому поколінню, а результатом цього є те, що учні Новоселицької художньої школи щорічно беруть участь в обласних та всеукраїнських мистецьких акціях та нерідко здобувають перші місця, прославляючи наш край.

   Привітала родину з черговою творчою сходинкою начальник управління культури Чернівецької облдержадміністрації, заслужений працівник культури України Віра Китайгородська:

- Ці неповторні митці віддають серце і душу за те, щоб розквітало наше суспільство. Нехай їхнє мистецтво житиме віки. Це – самобутня династія, яка започаткувала свій неповторний стиль у мистецтві. Здоров'я їм і творчої наснаги!

   Валентин Скоробагач, начальник відділу культури, національностей та релігій Новоселицької райдержадміністрації, лауреат літературно-мистецької премії ім. О.Кобилянської підкреслив, що всі митці родини закінчили Вижницький коледж прикладного мистецтва, присвятили роки копіткої праці мистецтву та учням – саме такими діячами пишається наша земля.

   Валентина Діаковська, голова правління Чернівецького обласного відділення Українського фонду культури, заслужений працівник культури України нагадала про те, що Володимир Теуту відомий і за межами України - його роботи бачив парламентський зал Бухаресту, а сам художник тричі був нагороджений грамотами всеукраїнського фонду культури за професійну роботу з юними талантами.

   Гість свята й друг родини Теуту Василь Васкан – поет, член Національної спілки письменників України, заслужений працівник культури України, лауреат обласної літературно-мистецької премії ім. С.Воробкевича презентував митцям безцінний подарунок – вірш, який присвятив цій творчій родині.

   В експозиції виставки українські мотиви поєднані з елементами народної культури румунів. Юрій Левчик, директор центру сприяння розвитку традиційної румунської культури, також привітав родину Теуту, побажавши їм натхнення і творчих здобутків. Організатори заходу вручили митцям подяки та подарунки. Це перша спільна родинна виставка Теутів, яка розкрила індивідуальне й неповторне бачення світу кожного з цих творчих особистостей.