Новини

«Художньо-стилістичне втілення образів народного світобачення. Від знань до творчого задуму»

 

27 листопада у Чернівецькому обласному художньому музеї відбулася обласна творча лабораторія для викладачів художніх шкіл та шкіл мистецтв області на тему: «Художньо-стилістичне втілення образів народного світобачення. Від знань до творчого задуму». Мета проведення такої творчої лабораторії – підготовка до обласного конкурсу з предмету «Композиція» для учнів четвертих класів художніх шкіл та шкіл мистецтв «Свято на Буковині», який відбудеться 12 квітня 2016 року. Того ж дня на базі Чернівецької художньої школи ім. М. Івасюка буде проведено й семінар для викладачів художніх шкіл та шкіл мистецтв на тему: «Вивчення та популяризація елементів традиційної культури на уроках «Композиції».

Старший викладач, директор Новоселицької художньої школи Леся Теуту ознайомила колег з методами викладання техніки ручного ткацтва у художніх школах. Опираючись на власний досвід, вона розповіла про методологію створення гобелену. Демонстративним матеріалом при цьому слугували творчі роботи учнів.

Ірина Каленик, викладач-методист Чернівецької художньої школи ім. М. Івасюка, член Національної спілки художників України поділилася з колегами власними творчими підходами у викладанні предмету «Композиція» для учнів художніх шкіл та шкіл мистецтв на тему: «Свято». Вона розкрила тему поетапного виконання багатофігурної композиції.

Викладач Сторожинецької художньої школи Наталія Зюброзповіла про методику викладання ручного ткацтва на уроках з «Предмету за вибором» та поетапністю її виконання.

На завершення творчої лабораторії виступив Сергій Божек,викладач Хотинської художньої школи. Темою його доповіді стали найголовніші етапи викладання предмету «Композиція».

 

Василь БЕЖЕНАР,

методист методичного кабінету

початкових спеціалізованих мистецьких

навчальних закладів УМЦКБ