Новини

НАВЧАЛИСЯ ЗВУКОРЕЖИСЕРИ

 

З 23 вересня по 3 жовтня поточного року при учбово-методичному центрі культури Буковини відбулися курси підвищення кваліфікації звукорежисерів клубних закладів культури області на тему: «Сучасні технічні засоби та їхнє використання у проведенні культурно-мистецьких заходів в закладах культури області».

Варто зазначити, що необхідність таких курсів була зумовлена тим, що в клубних закладах культури області більшість звукорежисерів не мають фахової освіти. Тому програму навчання було складено з урахуванням побажань та пропозицій працівників культури районних та сільських закладів культури.

Протягом навчання слухачі мали змогу щодня відвідувати нові бази практики, побувати на репетиціях та масових заходах, поспілкуватися з кращими звукорежисерами області, фахівцями по світлу та звукозапису, відвідати майстер-класи та практичні заняття.

Курси розпочали свою роботу на базі Будинку музики «Ремікс» м. Чернівців (керівник – Аркадій Ільніцький). Слухачі ознайомилися з новітніми технологіями у звукорежисурі, кращим досвідом вітчизняної та світової культури в галузі звукотехніки, новітніми технічними досягненнями, з професійним звуковим, світловим та студійним устаткуванням. Ґрунтовними та цікавими були теми: «Управління звуком на концерті», «Розташування світлових приборів на сцені», «Програмне забезпечення та торгові бренди провідних фірм», «Сучасна система управління звуковими комплексами». Також відбулася демонстрація новинок від провідних компаній та прослуховування звукових комплексів.

Успіх будь якого заходу залежить від належної звукової та музичної підтримки, а без фахового звукорежисера такого успіху досягнути важко. Тому на базі Центрального палацу культури м. Чернівців відбулося практичне заняття на тему: «Сучасні технічні засоби та їхнє використання у проведенні культурно-мистецьких заходів» ( звукорежисер – Вячеслав Бикон). Слухачам курсів були надані теоретичні та практичні поради з питань налагодження музичного обладнання перед масовим заходом, монтажу світлотехнічного обладнання, управління звуком під час концерту, тематичного вечора чи шоу-програми.

«Формування концертної програми з використанням технічних засобів (світло, звук, фонограма)» – з такою темою виступила та провела практичне заняття методист вищої категорії кабінету методики розвитку традиційних жанрів учбово-методичного центру культури Буковини Яна Григораш, а тему:«Особливості роботи звукорежисера на концертах та заходах різних жанрів» розглядали на базі палацу «Академічний» Буковинського державного медичного університету. Окрім того слухачі побували на репетиції тематичного вечора «Посвята у студенти» та ознайомилися з роботою звукорежисера, який забезпечував музичне оформлення цього заходу.

Чернівецький обласний академічний український музично-драматичний театр ім. О.Кобилянської став ще однією базою для проведення практичного заняття на тему: «Управління світлом та звуком під час вистави», а у Будинку культури творчої молоді «Автограф» відбулася творча зустріч з заслуженими артистами України Володимиром та Марією Лобураками. Слухачі курсів стали учасниками демонстрації світла та звуку під час виступу солістів, дуетів та ансамблів.

Майстер-клас на тему:«Технічна якість звуку, залежно від акустичної можливості сценічної площадки» провів досвідчений звукорежисер студії дуету «Писанка» Чернівецької обласної філармонії Володимир Чумак. Слухачі мали змогу отримати фахові відповіді на свої запитання та поділитися власним досвідом роботи.