Новини

Науково-практична конференція, присвячена Миколі Івасюку

 

Учбово-методичним центром культури Буковини в 2013 році започатковано проведення виставок-конкурсів, присвячених знаменитим буковинським митцям.

У 2013 році проведено учнівський пленер у с. Димка Глибоцького району, де проживала Ольга Кобилянська. Наступним етапом цього проекту стала виставка кращих творчих учнівських робіт в залі Чернівецького обласного краєзнавчого музею. Минулого року, коли виповнилося 180 років від дня народження Юрія Федьковича, учні художніх та мистецьких шкіл області присвятили свої роботи «Буковинському Соловію». З цієї метою було проведено дві виставки творчих робіт - у залах учбово-методичного центру культури Буковини та Чернівецького літературно-меморіального музеї Юрія Федьковича. Журі відібрало 14 кращих робіт, які було передано до фондів музею-садиби Юрія Федьковича в смт. Путила під час святкування літературно-мистецького свята «Шовкова косиця». Учні - переможці мали змогу відвідати це свято, де й були нагороджені пам’ятними свідоцтвами та цінними подарунками.

А цього року - 29 вересня - працівниками методичного кабінету початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів УМЦКБ спільно з Чернівецьким обласним художнім музеєм було проведено науково-практичну конференцію для викладачів художніх шкіл та шкіл мистецтв, присвячену 150-річчю від дня народження видатного українського художника Миколи Івасюка.

У науково-практичній конференції під назвою «Микола Іванович Івасюк – буковинський художник світового рівня» взяли участь 36 викладачів, директорів художніх шкіл та шкіл мистецтв з усіх районів області. Відкрив конференцію методист УМЦКБ Василь Беженар з темою: «Творчість буковинських художників у навчальних програмах мистецьких шкіл». Він розповів про можливість вивчення та популяризації творчості художників Буковини під час навчального процесу.

Мистецтвознавець, завідувач відділу образотворчого мистецтва Чернівецького обласного художнього музею Олена Гужва присвятила свій виступ чернівецькому періоду в творчості Миколи Івасюка. Вона розповіла, що з 2002 року займається пошуком інформації про життєвий і мистецький шлях художника, мала можливість через листування познайомитися з донькою художника Оленою Миколаївною та особисто з її сином, онуком Миколи Івановича. Олена Федорівна на основі власних досліджень написала статтю, з якою й ознайомила присутніх на конференції.

Про велику творчу спадщину видатного українського художника Миколи Івасюка розповідав директор учбово-методичного центру культури Буковини, заслужений діяч мистецтв України Микола Шкрібляк, наголосивши, що ця науково-практична конференція передує проведенню виставки творчих робіт учнів художніх шкіл та шкіл мистецтв області на історико-патріотичну тематику за мотивами творів Миколи Івасюка.

Завершилася конференція переглядом фільму «Із забуття в безсмертя», який було створено з ініціативи та за сценарієм вчителя історії Заставнівської ЗОШ Марії Орлик. Вона вже багато років ретельно збирає історичні матеріали та публікації про життя й творчість свого видатного земляка. На зустрічі з директорами та викладачами художніх шкіл області Марія Михайлівна відповіла на численні запитання, які цікавили присутніх та запропонувала усім глибше цікавитися славною і, на жаль, трагічною долею видатного буковинця.

Василь Беженар,

методист УМЦБ