Новини

Семінар просто неба

22 липня на базі оздоровчо-спортивного табору «Червонодібровська січ» відбувся обласний семінар-практикум для провідних методистів та директорів опорних сільських клубних закладів на тему: «Військово-патріотичне виховання молоді та підлітків».

         Постійно шукаючи нові інноваційні форми, працівники кабінету методики удосконалення клубної діяльності УМЦКБ намагаються значно розширити межі традиційної навчальної роботи. Так, цього разу було вирішено відійти від «камерних форм» та провести обласний семінар-практикум у дещо незвичному форматі просто неба. За пропозицією директора Глибоцького РБТД Романа Нагірного захід вирішили провести у селі Червона Діброва, де вже 10 років поспіль успішно функціонує «Червонодібровська січ» - духовний, оздоровчо-спортивний комплекс для дітей та юнацтва. Тут активно пропагується українська національна ідея та патріотичне виховання, а за допомогою бойових мистецтв фізично загартовують й духовно розвивають молоде покоління українців.

Семінар-практикум у клубі села Михайлівка Глибоцького району відкрив заступник директора УМЦКБ Іван Пілат. Приємно відзначити, що представники влади не стоять осторонь проблем сучасного культурно-освітнього виховання молоді та підлітків. У роботі семінару активну участь взяли голова Глибоцької районної державної адміністрації Георгій Придій, перший заступник голови Глибоцької райдержадміністрації Віталій Гуменний.

Присутніх у залі особливо зворушили виступи в.о. сільського голови села Михайлівка Валентина Москалюка, «кіборга», одного із захисників Донецького аеропорту. Цей молодий чоловік по-справжньому знає ціну життя. Повернувшись з АТО, на нього лягла велика відповідальність і турбота за кожну сім’ю, кожного мешканця сіл Михайлівка та Червона Діброва. У своєму виступі Валентин Дмитрович ознайомив присутніх з інфраструктурою, традиціями, співпрацею клубу зі школою, громадою села, проблемами та планами на майбутнє щодо створення робочих місць і поліпшення життя односельчан.

Трепетним був виступ й начальника відділу культури Глибоцької райдержадміністрації Ольги Крючко. Високий патріотизм у її словах переплітався з болем матері сина, який також був учасником оборони Донецького аеропорту і був там поранений. Ольга Миронівна наголосила, що сьогодні клубні заклади культури мають стати своєрідним місцем зустрічі воїнів АТО. Тон роботи клубного закладу мають задавати саме вони – наші захисники. Грамотна та виважена робота працівників культури сприятиме загоюванню душевних ран наших воїнів. Актуальним сьогодні є також проведення зустрічей поколінь ветеранів - дідів та онуків, - нинішніх учасників АТО. Їм є про що поговорити.

Після вступної частини учасники семінару під супроводом співорганізатора, директора Глибоцького РБТД Романа Нагірного переїхали до табору «Червонодібровська січ».

Другу частину семінару було розпочато спільною молитвою за мир і спокій в Україні у церкві Пресвятої Богородиці, яка розташована безпосередньо на території табору. Про розпорядок дня, правила проживання, традиції учасникам семінару розповів співкерівник та співзасновник табору Володимир Чоботар.

Під час другої частини учасникам семінару було презентовано декілька окремих блоків, які органічно склали цілісну програму, основою якої було піднесення української національної ідеї та патріотичного виховання сучасної української молоді та дітей.

Літературно-музичну композицію «Село моє – частинка України» представила автор та ведуча Мирослава Юркевич, завідувач Михайлівським сільським клубом. У виконанні учасників дитячого гуртка художнього читання Михайлівського сільського клубу прозвучали вірші Володимира Чоботаря. Фольклорна група «Забава» цього ж клубного закладу у складі трьох Марій – Прокопчук, Ізраїлек, Рубанець та двох Домнік – Рубанець та Григорович, активісток культурного життя села, майстринь декоративно-прикладного мистецтва виконала старовинні патріотичні пісні.

Під час семінару відбувся діалог з учасником АТО, мешканцем Глибоччини Олегом Косарем. Олег, відповідаючи на запитання ведучої, розповів про нелегкі будні цієї підступної війни.

Присутніх на семінарі також потішили показовими виступами з «бойового гопака» і «фри файту» діти та юнаки – вихованці табору. Вікторину «Чи знаєш ти історію українського козацтва?» з вихованцями табору та працівниками культури області провела методист Глибоцького РБТД Алла Сторожук. Ансамбль гітаристів Глибоцького центру туризму і краєзнавства «Гармонія» (керівник - Галина Сісолетіна) виконав низку патріотичних пісень та добре відомих українських хітів, які радо підспівували усі присутні. Музичний дарунок для працівників культури області та вихованців табору підготував лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів, завідувач кабінету УМЦКБ, співак Мирослав Матейчук.

Обласний семінар-практикум традиційно завершився обговоренням за круглим столом та обміном методичними і сценарними матеріалами з патріотичного виховання молоді. У багатьох учасників семінару під час обговорення виникла думка про необхідність створення подібних таборів й в інших районах. Тож сподіваємося, що набутий глибоччанами досвід стане у пригоді працівникам культури усієї Чернівецької області.