Новини

Світлої пам'яті митця

 

         Перестало битися серце відомого на Буковині та далеко за її межами художника, фольклориста, хореографа, члена Спілки художників Португалії, почесного жителя Вижниці, заслуженого працівника культури України Валерія Васильовича Васькова. 27 червня йому виповнилося б 68 років…

       Працюючи керівником народного аматорського ансамблю танцю «Смеречина» Вижницького районного будинку народної творчості та дозвілля (1968-1998р.р.), він вніс великий вклад у розвиток хореографічного мистецтва не лише Буковини, але й України. Вивчаючи місцевий фольклор, звичаї та традиції краю, Валерій Васильович здійснив хореографічні постановки «Карпатська смеречина», «Свято лісорубів», «Полонинські забави», «Танець чабанів» та багато інших, які стали класикою української хореографії. Керівник відтворив забуті автентичні костюми та відповідні прикраси, які стали оригінальним творчим обличчям «Смеречини», колоритної буковинської традиційної культури. У творчій біографії народного аматорського ансамблю танцю «Смеречина» - мистецькі досягнення, якими по праву міг би пишатись кожен поважний колектив. Сотні концертів у багатьох куточках Європи, виступи на престижних фестивалях не лише в Україні, але й у Польщі, Румунії, Угорщині, Франції, Німеччині, Бельгії, Туреччині, Австрії, Швейцарії, Італії, численні   нагороди, лауреатські звання різноманітних міжнародних форумів.

         Колектив Учбово-методичного центру культури Буковини висловлює щирий жаль та співчуття рідним і близьким Валерія Васильовича Васькова з приводу непоправної втрати. Валерій Васильович назавжди залишиться у наших серцях як колега, митець, великий патріот України.